strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
W IV LO zmagania konkursowe po niemiecku
16 marca 2017 roku

W IV LO zmagania konkursowe po niemiecku

W czwartek, 9 marca 2017 odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym XIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”.

W tym roku rywalizowało ze sobą 44 uczniów z  11 szkół Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

Reprezentowane szkoły to: I LO, II LO, III LO, IV LO, LO Sióstr Salezjanek, LO Spółdzielni Oświatowej, Zespół Szkół Usługowych, Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

zdjecie

Konkurs składał się z dwóch części. Na napisanie testu uczniowie mieli 45 minut.  Aby zakwalifikować się do części ustnej należało w części pisemnej zdobyć 75 % punktów możliwych do uzyskania. Ta sztuka udała się 6 osobom. Po części ustnej Komisja w składzie : Ewa Szóstak, Karolina Grędziak i Agnieszka Gębuś, biorąc pod uwagę obie części konkursu, wyłoniła najlepszych z najlepszych.

zdjecie

Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce Jan Fuch z Zespołu Szkół Technicznych – nauczyciel przygotowujący Krystyna Dąbrowska, II miejsce Emilia Piaskowska z III Liceum Ogólnokształcącego – nauczyciel przygotowujący Michał Stanek, III miejsce Daniel Konoplański z Zespołu Szkół Technicznych – nauczyciel przygotowujący Anna Mrowińska, IV miejsce Jagoda Janiszewska I Liceum Ogólnokształcącego, V miejsce Marta Kaczmarek z IV Liceum Ogólnokształcącego, VI miejsce Klaudia Gryglewska z II Liceum Ogólnokształcącego.

Wszyscy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostępowiatu ostrowskiego Pawła Rajskiego, pod którego patronatemodbył się ten konkurs oraz Radę  Rodziców IV LO i Instytut Geothego w Krakowie. Trzynastą edycję konkursu otworzył  Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, natomiast gratulacje i nagrody uczestnicy konkursu odbierali od Naczelnika Wydziału Edukacji Rafała Lucińskiego.

zdjecieTradycją tych spotkań stały się też warsztaty dla nauczycieli języka niemieckiego, które w tym roku poprowadziła Małgorzata Jędroch. Tematem spotkania było nauczanie zintegrowane językowo – przedmiotowe.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Dyrekcja IV LO oraz Maciej Brzykcy- nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego w ostrowskiej „ Czwórce” .

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 128