strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Spotkanie młodzieży IV LO z ambasadorem Peru
20 marca 2017 roku

Spotkanie młodzieży IV LO z ambasadorem Peru

Uczniowie IV LO z Ostrowa Wielkopolskiego wzięli udział w wykładzie Jego Ekscelencji Ambasadora Peru w Rzeczpospolitej Polskiej Alberta Salasa Barahony. Spotkanie odbyło się w Katedrze Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych na Uniwersytecie Łódzkim. Do udziału zaproszeni zostali studenci oraz licealiści z Łodzi oraz z Ostrowa.

Ambasador zaprezentował walory Peru, opowiadał o wielu podobieństwach do Polski. Prezydentem Peru jest Pedro Pablo Kuczyński. Ma on polskie korzenie, wywodzi się z Inowrocławia. Innym znanym Polakiem w tej części świata jest Ernest Malinowski, budowniczy linii kolejowych w Peru.

zdjeciePóźniej nadszedł czas na pytania. Młodzież z IV LO bardzo aktywnie uczestniczyła w tym spotkaniu. Ostrowscy licealiści pytali o najciekawsze miejsca w Peru, jakość sprowadzanych z Peru owoców. Nie zabrakło też bardziej osobistych pytań, m.in. o ulubione polskie dania. Ambasador bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie kwestie.

Licealiści spotkali się też ze studentami z Peru. Była to dla nich dobra okazja do porozmawiania w języku hiszpańskim. Razem ze swoimi starszymi kolegami zwiedzili Katedrę Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych.

Spotkanie odbyło się w ramach podpisanej w roku 2016 umowy o współpracy między IV LO, a Katedrą Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to już kolejna inicjatywa Katedry. W marcu „ostrowską czwórkę” odwiedzili studenci z Peru. Przeprowadzili oni warsztaty z młodzieżą.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 77