strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Bezpieczeństwo na drodze
7 kwietnia 2017 roku

Bezpieczeństwo na drodze

W dniu 3 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finałowy etap szkolnego konkursu pod nazwą „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE”.

Jego celem jest popularyzowanie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych.

zdjecieKonkurs ma podwyższony poziom trudności, bowiem jego uczestnicy – przyszli pracownicy branży motoryzacyjnej - uczą się zagadnień związanych z zakresem konkursu w ramach swojej nauki szkolnej. Głównym sponsorem wydarzenia była firma MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. MAHLE to jeden z największych pracodawców w województwie wielkopolskim, należący do światowego koncernu i lidera branży motoryzacyjnej. Jako wiodący producent modułów chłodzenia silnika, chłodnic, chłodnic powietrza doładowanego, skraplaczy, parowników, które są dostarczane bezpośrednio na linie montażowe samochodów wiodących producentów, od lat współpracuje z ostrowską szkołą m.in. angażując się w różne przedsięwzięcia edukacyjne. We wcześniejszych etapach konkursu sprawdzana była znajomość zastosowania prawa o ruchu drogowym. Natomiast w finale, do którego dostało się tylko dziewięć osób, oceniano przede wszystkim umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Zwycięzca konkursu - Kacper Mikszak - otrzymał jako nagrodę główną nowoczesny tablet Lenovo Yoga Tab 3 Plus. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca - Norbert Marciniak i Norbert Stefaniak - otrzymali również cenne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy finałowej rozgrywki otrzymali pamiątkowe gadżety firmowe sponsora. Nagrody wręczyła Natalia Bielińska z firmy MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 68