strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Alma Mater świętowała
10 kwietnia 2017 roku

Alma Mater świętowała

Rocznica utworzenia Królewskiego Katolickiego Gimnazjum obchodzona jest przez I liceum Ogólnokształcące jako święto szkoły. Zgodnie z tradycją ostatnich lat jednym z elementów obchodów jest fundowanie portretów wybitnych absolwentów szkoły.

zdjecie

Tegoroczne uroczystości odbyły się 7 kwietnia 2017 r. w auli szkoły. Tradycją jest galeria wybitnych absolwentów placówki. Naprzemiennie fundatorami obrazów w tej wyjątkowej galerii są zarówno Starosta Ostrowski, jak i Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W tym roku Prezydent Beata Klimek przekazała portret wybitnego poety i pisarza Wojciecha Bąka. Autorem malowidła jest prof. Wojciech Gaworzewski.

zdjecie

Podczas uroczystości wręczono także odznaki „Zasłużony dla Alma Mater Ostroviensis”. W tym roku te honorowe tytuły przypadły wieloletniemu wicedyrektorowi I LO Remigiuszowi Wszędybył, jak podkreślono wspaniałemu organizatorowi pracy szkoły. Drugi tytuł „Zasłużonego’’ otrzymał prawnik z zawodu i jazzman z zamiłowania Jerzy Wojciechowski. Jest on m.in. twórcza festiwalu oraz ponad 100 koncertów z cyklu „Jazz w Muzeum’’.

zdjecie

Tytułami „Zasłużony Profesor Alma Mater Ostroviensis” wyróżniono Marka Walczaka, nauczyciela wychowania fizycznego i trenera wielu zespołów oraz mistrzów sportu. Drugie wyróżnienie przypadło obecnemu dyrektorowi I LO Markowi Lewickiemu. Wyróżnienia odznaczonym wręczyli: Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Krzysztof Mikusiński Prezes Stowarzyszenia Wychowanków „Alma Mater Ostroviensis’’.

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 146