strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wkrótce Targi Rolno-Ogrodnicze
10 kwietnia 2017 roku

Wkrótce Targi Rolno-Ogrodnicze

Każdej wiosny Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród zwiedzających. Oprócz technicznych nowinek dla rolników, niespotykanego wyboru roślin ogrodowych organizatorzy tradycyjnie zapewniają moc atrakcji w rodzinnej piknikowej atmosferze.

To jedna z największych imprez tego typu w południowej Wielkopolsce. Osiemnasta edycja Targów Rolno – Ogrodniczych odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017r. na terenach wystawowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Targi udostępnione zostaną zwiedzającym od godziny 9.00 do 17.00.

- „Hasło tej imprezy brzmi: Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla hobbystów ogrodników jest to okazja aby zakupić rośliny, ozdoby i wyposażenie ogrodów, natomiast rolnicy mogą zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami we współczesnym rolnictwie. Wśród wystawców pojawią się producenci maszyn rolniczych, materiałów budowlanych i urządzeń ekologicznych. Podczas targów wsparciem będą służyły punkty doradcze instytucje takie jak ZUS, KRUS, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz ARiMR. Przede wszystkim impreza ma charakter festynu rodzinnego, na którym można miło spędzić czas. Osobne atrakcje przewidzieliśmy również dla najmłodszych” – wyjaśnia dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach, Tomasz Guliński.

zdjecie

Targi w Przygodzicach to nie tylko stoiska, to również żyjąca scena folkowa oraz wystawy historyczne i pokazy. Tradycyjnie odbędzie się pokaz zaprzęgów konnych, na plenerowej scenie zaprezentują się zespoły artystyczne zrzeszonych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach oraz z Jankowa Przygodzkiego. Podczas Targów Rolno-Ogrodniczych nastąpi rozstrzygnięcie konkurs na najlepszy produkt targowy oraz wyróżnione zostaną najładniejsze stoiska.

- „Można powiedzieć, że Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach to taki samograj. Każdego roku powiatową szkołę w Przygodzicach odwiedzają rzesze zwiedzających.  Niektórzy zamierzają podpatrzeć nowiki techniczne, inni upolować do swojego ogródka jakąś wyszukaną roślinę lub ozdobę. Formuła targów rolno-ogrodniczych sprawdza się od lat” – mówi Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Jak podkreślają organizatorzy i w tym roku spodziewają się tłumów gości, wciąż też spływają zgłoszenia od zainteresowanych firm.

zdjecie

- „Spodziewamy się ok. 160 wystawców, którzy zajmą 4.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Największe stoiska zajmą markowe firmy sprzedające sprzęt rolniczy, jednak najliczniejszą grupę wystawców stanowią co roku firmy ogrodnicze, ok. 60 %” - informuje Dariusz Sosiński, komisarz targów.

Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak poprzednich są: Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.

Program tegorocznych targów przedstawiono na konferencji prasowej w  dniu 10 kwietnia 2017r. Poniżej prezentujemy zdjęcia z poprzednich edycji.

Odwiedzin: 175