strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Maria Wojtaszek zajęła III miejsce
9 kwietnia 2017 roku

Maria Wojtaszek zajęła III miejsce

W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy odbył się IV FESTIWAL PIANISTYCZNY IM. APOLINAREGO SZELUTY. Reprezentantką Ostrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego była tegoroczna dyplomantka Maria Wojtaszek, uczennica klasy fortepianu Aliny Skórzybót. Uczennica zajęła III miejsce w grupie II.

zdjecieDrugiego miejsca oraz wyróżnień w tejże grupie nie przyznano. Konkurs obejmował  pięć kategorii. Do I i II zakwalifikowano uczniów szkół muzycznych I stopnia, natomiast do III, IV i V uczniów szkół muzycznych II stopnia. W ramach festiwalu odbyły się również warsztaty dla nauczycieli, prowadzone przez członków Jury konkursu. Warto przypomnieć, iż jest to już drugi sukces naszej uczennicy na tym samym festiwalu, gdyż w jego III edycji Maria Wojtaszek zajęła I miejsce w kategorii I.

Festiwal ten ma zasięg ogólnopolski, ponieważ swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie ze szkół muzycznych I i II stopnia, z takich ośrodków jak : Gdańsk, Poznań, Wrocław, Gliwice, Sieradz, Konin, Szczecin, Bydgoszcz, Warszawa, Bytom, Katowice i Ostrów Wielkopolski.

zdjecieSkład Jury konkursu:przewodnicząca- prof. Katarzyna Popowa-Zydroń ( Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w  Bydgoszczy ), członkowie- prof. Alicja Paleta-Bugaj( Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), prof. Wojciech Świtała(Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach ), st.wykł. Olga Łazarska( Akademia Muzyczna w Krakowie), mgr Alina Stawicka( POSM I st. nr 2 im. T. Szeligowskiego).

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 266