strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
IV Liceum rozpoczyna wymianę
11 maja 2017 roku

IV Liceum rozpoczyna wymianę

W dniach 24–30 kwietnia br. grupa młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim przebywała w miejscowości Fürstenfeldbruck w pobliżu Monachium. Wizyta ta jest pierwszym etapem wymiany między Viscardi-Gymnasium a IV LO.

zdjecie

Program pobytu w Bawarii był bardzo bogaty i obejmował uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych, zwiedzanie Monachium oraz Norymbergii, wycieczkę do baśniowego zamku Neuschwanstein w Alpach, wizytę w Muzeum Historii Naturalnej połączonej z wykładem na temat trzęsień ziemi oraz symulacjami realnego trzęsienia ziemi.

zdjecie

Uczniowie zapoznali się też z historią i dniem współczesnym niemieckiej motoryzacji w miasteczku BMW w Monachium. W ramach wymiany uczniowie polscy i niemieccy realizowali w parach projekty dotyczące podobieństw i różnic kulturowych, społecznych oraz obyczajowych między Bawarią i Wielkopolską. Młodzież z naszej szkoły była zakwaterowana w rodzinach niemieckich, co stworzyło doskonałą okazje do doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania codzienności swoich niemieckich rówieśników.

zdjecie

Z niecierpliwością oczekujemy na rewizytę młodzieży z Viscardi-Gymnasium, która rozpocznie się w pod koniec maja.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 80