strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Poczekalnia dla rodziców
11 maja 2017 roku

Poczekalnia dla rodziców

Pływalnia „Delfin” funkcjonująca przy Zespole Szkół Technicznych zyskała nowe pomieszczenie - poczekalnię.  Jak podkreśla dyrektor szkoły to miejsce powstało głównie z myślą o rodzicach, których dzieci uczęszczają na lekcje pływania.

Przytulna poczekalnia powstała w miejscu pomieszczenia technicznego, w którym znajdowały się silniki zasilające dawniej system wentylacji. Pomieszczenie wyremontowano i wyposażono w stoliki z krzesłami oraz monitor z podglądem na basen. Wygospodarowano również przestrzeń na nowy sklepik.

zdjecie

- „Ten basen został wybudowany dla celów szkolnych, dlatego nie ma było takiego zaplecza na poczekalnię. Obecnie oprócz uczniów mamy również klientów z zewnątrz, w większości są to dzieci, które przychodzą z rodzicami.  Do tej pory nie mieliśmy miejsca, w którym rodzic mógłby w komfortowych warunkach poczekać. Teraz może sobie poczytać książkę, popracować na laptopie lub po prostu wypić kawę czy herbatę” – mówi dyrektor ZST Eugeniusz Namysł.

zdjecie

- „To pomieszczenie, na które wielu czekało, bo podniesie komfort korzystania z pływalni. Wraz z radnymi powiatu staramy się wspierać to, co pomoże uatrakcyjnić pobyt w tym obiekcie, wsłuchując się w głosy jego orędowników: Waldemara Gostomczyka, wieloletniego kierownika pływalni oraz Zenona Pawlaka prezesa Zap-Kooperacja, który wspiera wiele inicjatyw na terenie szkoły” – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

zdjecie

Przedsięwzięcie zrealizowano ze środków Powiatu Ostrowskiego w kwocie 30.000 zł oraz ze środków sponsorów w kwocie 20.000 zł. Koszt przygotowania wyniósł mniej niż początkowo zakładano, ponieważ dużo prac wykonali pracownicy ZST oraz pracownicy Zap Kooperacja. To początek dalszych zmian na pływalni „Delfin”. W miejscu dawnego sklepiku, który mieścił się w holu, powstanie szatnia na odzież wierzchnią, właśnie z myślą o grupach szkolnych i przedszkolnych.

Przecięcia wstęgi w dniu 10 maja 2017r, dokonali: Starosta Paweł Rajski, Radny Piotr Walkowski, kierownik pływalni Waldemar Gostomczyk oraz dyrektor ZST Eugeniusz Namysł.

Odwiedzin: 131