strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Olga Bończyk w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek
12 maja 2017 roku

Olga Bończyk w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek

Literatura piękna, zarówno polska jak zagraniczna, naukowa, popularno-naukowa m.in.  biografie, poradniki, książki o tematyce podróżniczej, sportowej i rekreacyjnej, przewodniki, publicystyka, każda z tej formy literatury znajduje rzesze wiernych miłośników. Książki, bo o nich mowa, to największy przyjaciel bibliotekarzy i Czytelników Roku, którzy uhonorowani zostali wyróżnieniem w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek w dniu 10 maja 2017 r.

Książki edukują, wypełniają wolny czas, wychowują, rozwijają zainteresowania, rozszerzają horyzonty. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które w minionym roku przeczytały ich najwięcej, czasami bijąc prawdziwe rekordy. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrowie Wielkopolskim po raz dwunasty nagrodziła najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy, medale oraz wyróżnienia dla czytelników i bibliotekarzy wręczyli: Ewa Matecka Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Andrzej Leraczyk Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Włodzimierz Grabowski Dyrektor Biblioteki Publicznej.

zdjecie

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Rada Programowa Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy wręczyła Medal Pro Libris dla prof. dr. hab. Romana Dziergwy- autora ponad 140 publikacji, w tym książek, podręczników, bibliografii, artykułów, recenzji; redaktora zeszytu XXV Studia Germanica Posnaniensia, antologii Tomasz Mann w krytyce i literaturze polskiej, tłumacza książki Hansa- Adolfa Jacobsena Vom Imperativ des Friedens i biografii Helmutha Jamesa von Moltke autorstwa Guntera Brakelmanna, w tym także przekładów regionalistycznych dotyczących ziemi ostrowskiej i odolanowskiej. Drugi medal nadany został Annie Urbaniak- bibliotekarce z 46-letnim stażem, animatorce czytelnictwa w Ołoboku i okolicach, w tym szczególnie czytelnictwa najmłodszych, poprzez kontynuację ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz organizację konkursów i spotkań autorskich, członkowi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, wiceprzewodniczącej w Kole SBP W REJONIE Ostrów Wielkopolski, członkowi Zarządu Oddziału SBP W Ostrowie Wielkopolskim przy Bibliotece Publicznej im. S. Rowińskiego.

Z okazji Święta Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wyróżnienia otrzymali:

zdjecie

- Bibliotekarze z Biblioteki Publicznej z Ostrowa Wielkopolskiego:

1. Iwona Kopecka  - starszy kustosz, pracownik Filii nr 3 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
2. Maria Maciejewska - starszy kustosz Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

3. Regina Walotkastarszy kustosz, kierownika Filii nr 2 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

- Bibliotekarze z gminnych bibliotek publicznych

zdjecie

1. Maria Pietrzak - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego

2. Donata Zembska - Pracownika Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka
3. Dariusz Pryczak - Dyrektor Gminna Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim z/s w Gorzycach Wielkich
4. Maria Marciniak - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach 

Wyróżnienie otrzymał również  Paweł Dolata - ornitolog, regionalista współpracujący zBiblioteką.

zdjecie

Wyróżnienia tytułem Czytelnik Roku 2016 otrzymali:

z Biblioteki Publicznej im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim Pana/Panią:

  1. Barbara Wieczorek - Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim                            
  2. Maria Szczepaniak - Filia nr 1                                                    
  3. Krystyna Bednarek - Filia nr 2                                          
  4. Danuta Sobczak - Filia nr 3                                                                
  5. Maria Radziszewska - Filia nr 6                                                            
  6. Michał Sikora - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży                

z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą w Gorzycach Wielkich:

  1. Zofia Lisek - Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą w Gorzycach Wielkich                        
  2. Joanna Gratzke - Filia w Daniszynie                                            
  3. Dominika Maroszek - Filia w Lewkowie                                     
  4. Alicja Wasiak  - Filia w Sobótce                                                                          
  5. Maria Teresa Frątczak - Filia w Wysocku Wielkim                      
  6. Stanisława Akerman  - Filia w Lamkach                                                    
  7. Alina Gomółka  - Filia we Wtórku                                                                                 
  8. Anna Panek -  Filia we Franklinowie                                                             
  9. Beata Kubacka - Filia w Topoli Małej                                     

10.  Kazimiera Zachwyc  - Filia w Szczurach                                                     

z Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce:

1. Gabrysia Walczak  - Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce                                                                                                                                            

2. Alicja Walczak - Filia w Biskupicach Ołobocznych                            

3. Julia Błaszczyk - Filia w Droszewie        

zdjecie                                      

z Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka:

  1. Małgorzata Brodala - Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka                                                      
  2. Klaudia Piec - Filia w Raczycach                                    
  3. Iwona Dymała - Filia w Tarchałach Wielkich   

z Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego:

1. Mariusz Podlas - Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego                                                                    

  1. Mikołaj Cieśliński - Filia w Czarnymlesie                                       
  2. Aleks Fidelak-Jakóbczak - Filia w Dębnicy                                 
  3. Zdzisława Grzeszczyk - Filia w Wysocku Małym                       
  4. Urszula Cierniak - Filia w Jankowie Przygodzkim                                        
  5. Julia Kociemba - Filia w Chynowej                                             

z Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza:

  1. Jędrzej Początek - Raszkowska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                                                                                                                                   
  2. Stanisława Krzak  - Filia w Ligocie                                         
  3. Bernadetta Wuttke - Filia w Grudzielcu Nowym                 

z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach:

  1. Bogumiła Wnuk - Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach
  2. Teresa Urbaniak - Filia w Ołoboku                                     
  3. Lucyna Krawczyk - Filia w Strzyżewie                                
  4. Maria Szymańska - Filia w Wielowsi                                   

z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach:

  1. Sławomir Garbacki - Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach                                                  
  2. Magdalena Maciejewska - Filia w Granowcu                                                          

3. Zofia Leśniak - Filia w Chojniku                                                                                         

4. Karolina Reksa  - Filia w Cieszynie      

zdjecie

Spotkanie z Najlepszymi Czytelnikami uprzyjemnił występ Anny Wojtkowskiej, uczennicy klasy 6 z Szkoły Podstawowej z Odolanowa, która przeczytała fragmenty książki „Mały książę” Antoine de Saint-Exupéry. Niespodzianką i miłym akcentem muzycznym był recital Olgi Bończyk, która skupiła na swoim śpiewie uwagę oczarowanej publiczności.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 195