strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Święto powiatowych strażaków
17 maja 2017 roku

Święto powiatowych strażaków

W dniu 14 maja 2017 r. odbyły się Przygodzicach Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 110-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zasłużonych czekały odznaczenia i medale, a na władze powiatowe strażaków ochotników koledzy z Sitavy w Czechach, z którymi podpisano umowę o partnerstwie.

zdjecie

zdjecie

- „Ochotnicze pożarnictwo opiera się na dobrowolnym uczestnictwie w specyficznym stowarzyszeniu, jakim jest właśnie OSP” - przypomniał w Przygodzicach Przemysław Kaźmierczak - prezes Związku w powiecie ostrowskim. - ”Decydując się na członkostwo w nim, każdy z nas musi zdawać sobie sprawę, na co się porywa. Ochotnik - członek stowarzyszenia - jest siłą, bez której nawet najlepszy sprzęt nic nie znaczy. Proszę o tym pamiętać!" - podkreślił Kaźmierczak. Dodał również, że każdy sukces ma wielu ojców, jednak to samorządy w głównej mierze finansują zadania OSP.

zdjecie

Na ręce prezesa przygodzickiej jednostki Krzysztofa Paprockiego przekazano wiele życzeń, gratulacji w tym m.in. od Senatora Łukasza Mikołajczyka, Wicewojewody Marleny Maląg, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego samorządowców gmin powiatu. W imieniu władz Powiatu Ostrowskiego okolicznościowy adres oraz pamiątkową statuetkę przekazali Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Andrzej Leraczyk, przewodniczący Rady Powiatu.

- ‘’Strażak Ochotnik to dziś także synonim profesjonalisty, który dysponuje nowoczesnym sprzętem i śpieszy na pomoc wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Spotkać Was możemy w różnych akcjach i bez względu na warunki atmosferyczne i warunki akcji. Serdecznie za to dziękuję w imieniu swoim i Pana Przewodniczącego’’ – powiedział P. Rajski.

zdjecie

Prezes „Jubilatki’’ K. Paprocki podkreślał, że przyszłość jednostki zależy głównie od zaangażowania młodego pokolenia. Liczy jednak, że OSP Przygodzice nadal będzie się rozwijać. - „Dopóki starczy mi sił, będę się w niej udzielał. Po swojej rekonwalescencji, zamierzam jeszcze intensywniej włączyć się w aktywną służbę” - zapewnił.

zdjecie

Oprawę muzyczną Dnia Strażaka zapewniła orkiestra dęta z Ołoboku i kapela „Boćki”. Z okazji Jubileuszu wydano okolicznościową publikację z historią jednostki i podsumowaniem jej działalności autorstwa kronikarza w sutannie, Mateusza Paprockiego, prywatnie syna prezesa. Obchody uświetniła msza w intencji strażaków, celebrowana przez ks. prałata Aleksandra Genderę i proboszcza Marcina Taisnera. Dowódcą uroczystości był komendant gminny Roman Bladziak.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 145