strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Muzyczne sukcesy gitarzystów i pianistów
15 maja 2017 roku

Muzyczne sukcesy gitarzystów i pianistów

Występy w licznych konkursach muzycznych w Polsce wzbogacają ostrowskich uczniów o kolejne trofea i tytuły. W maju czwórka muzycznie utalentowanych artystów prezentowała swoje umiejętności przed wymagającym jury.

W dniach od 10 do11 maja 2017 roku w Golubiu – Dobrzyniu odbył się II Festiwal Gitarowy „Na Zamku”. Jest to impreza, podczas której odbywa się konkurs gitarowy o zasięgu ogólnopolskim.  Jury w składzie dr Ewa Jabłczyńska, dr Krzysztof Pełech oraz mgr Dariusz Kupiński bardzo wysoko oceniło występy dwójki uczniów ostrowskiej szkoły muzycznej z klasy Jarosława Koconia.

zdjecie

Nikodem Szczepaniak zajął I miejsce w kategorii I. Natomiast Agata Brzezicha zajęła II miejsce w kategorii III.

Natomiast dnia 11 maja 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku odbyły się XXIV Kłodzkie Spotkania Najmłodszych Pianistów, które objęte zostały patronatem merytorycznym Centrum Edukacji Artystycznej.

zdjecie

W przesłuchaniach konkursowych w kategorii klas III wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim z klasy fortepianu Roberta Adamczaka: Leon Jakubek oraz Oliwia Sołtysiak, która otrzymała wyróżnienie.

zdjecie Dodać należy, że w konkursie nie przewidziano laureatów poszczególnych miejsc, jury wyodrębniło natomiast grupę osób wyróżnionych. Występy uczestników oceniało jury w składzie: prof. Grzegorz Kurzyński – Rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu,prof. Cezary Sanecki– Rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, dr Jan Kubica – Akademia Muzyczna we Wrocławiu.  

Serdecznie gratulujemy !

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 43