strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Niemiecka młodzież z rewizytą
7 czerwca 2017 roku

Niemiecka młodzież z rewizytą

IV Liceum Ogólnokształcące gościło młodzież z Bawarii w ramach realizowanej wymiany polsko-niemieckiej. Uczniowie poznawali zabytki, zwyczaje, kulturę sąsiedniego kraju, a swoje spostrzeżenia zamieścili we wspólnym opracowaniu.

Uczniowie z Viscardi-Gymnasium w Fürstenfeldbruck (Bawaria) gościli w Polsce od 26 maja do 1 czerwca 2017r.  Program wizyty obejmował zwiedzanie Malborka, Gdańska, Gdyni oraz Torunia. Oprócz poznawania tych pięknych zakątków naszego kraju goście z Niemiec wraz z grupą polskich uczniów uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych oraz pracowali nad polsko-niemieckimi projektami edukacyjnymi.

zdjecie

Dwa ostatnie dni pobytu młodzi Niemcy spędzili w IV Liceum Ogólnokształcącym uczestnicząc w zajęciach lekcyjnych a nawet mini kursie języka polskiego. Uczniowie z Fürstenfeldbruck mieli także okazję zwiedzić zabytki Ostrowa Wielkopolskiego a także złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym. Na spotkaniu z Wicestarostą Ostrowskim Romanem Pacholczykiem, młodzież dowiedziała się czym charakteryzuje się powiat i jakie są największe wyzwania samorządu powiatowego. Na pamiątkę Wicestarosta rozdał zbiory pocztówek obrazujących zabytkowe perełki powiatu. Natomiast gospodarz spotkania otrzymał projekt zrealizowany podczas wizyty Polaków w Niemczech.

zdjecie

zdjecie

IV Liceum Ogólnokształcące i Viscardi-Gymnasium planują dalsze projekty i wymiany uczniów, ponieważ jak podkreślają opiekunowie takie działania sprzyjają nauce języka niemieckiego oraz zacieśnianiu współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej.

Odwiedzin: 83