strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Nieodkryty, interesujący, dynamiczny- czyli Ostrów Wielkopolski...
7 czerwca 2017 roku

Nieodkryty, interesujący, dynamiczny- czyli Ostrów Wielkopolski na zdjęciach młodych fotografów

W środę 31 maja 2017 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ostrów Wielkopolski i okolice w obiektywie” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego.

Jego celem jest łączenie artystycznych działań fotograficznych młodych osób z miejscami i obiektami charakterystycznymi dla naszego miasta i rejonu, zainteresowanie młodzieży „Małą ojczyzną”, a także rozwijanie kreatywności i talentów uczniów, przy jednoczesnym zdobywaniu umiejętności samodzielnego fotografowania.

zdjecie

     Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego. Uroczyste podsumowanie uświetnił swoją obecnością Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk, który powiedział wiele ciepłych i cennych słów pod adresem wrażliwych i uzdolnionych uczestników konkursu.

Tegoroczna, już V edycja, została zainaugurowana 30 marca 2017 r. warsztatami fotograficznymi zorganizowanymi w IV Liceum, w których udział wzięło 122 uczniów z całego powiatu. Warsztaty prowadzone były przez Łukasza Malika (artystę fotografika), Włodzimierza Więckowiaka (operatora filmowego, pasjonata fotografii) oraz Agnieszkę Lisiak-Skórkę (artystę plastyka i fotografika). Uczestnicy zajęć mieli okazję zgłębiać tajniki fotografii w sposób teoretyczny i praktyczny i uczyć się od fachowców. Na zajęciach mieli możliwość wzbogacić wiedzę na ten temat, a także wykonać konkretne zadania fotograficzne. Uczyli się również odpowiednio komponować i kadrować fotografie. Uczestnicy z dużym entuzjazmem angażowali się w różnego typu ćwiczenia, chętnie współpracowali w grupie.

Podtytuł V edycji konkursu brzmiał „Dynamiczny Ostrów w obiektywie”, który wskazywał kierunek pracy nad konkursowymi zdjęciami. Zdjęcia wykonało 45 osób i te zostały ocenione przez Jury.

zdjecie

Cenne nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

A oto lista osób wyróżnionych i nagrodzonych:

szkoły gimnazjalne:

I miejsce

- Michalina Neumann (Gimnazjum w Ociążu)

 II miejsce

- Maria Wcześniak (Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim)

 III miejsce

- Julia Rogier (Gimnazjum w Granowcu)

wyróżnienia

- Weronika Drząkowska (Gimnazjum nr.1 w Ostrowie Wielkopolskim)

- Jakub Nowak (Gimnazjum w Wysocku Małym)

- Julia Dolińska (Gimnazjum w Ociążu)

szkoły ponadgimnazjalne:

 I miejsce

- Jakub Wieczorek (Zespół Szkół Technicznych ZAP Ostrów Wielkopolski)

II miejsce

- Dominika Nowak (IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim)

III miejsce

- Marcelina Szuniewicz (III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim)

     Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali upominki, a nauczyciele-opiekunowie podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu. Dla gości, uczestników i zwycięzców zaśpiewały dwie utalentowane uczennice z klasy o profilu artystycznym.

Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokonkursową wystawę zdjęć (przygotowaną przez nauczycieli i uczniów), która ukazała Ostrów jako miasto inspirujące, dynamiczne i nieodkryte. Uczniowie mogli też porozmawiać na temat swoich prac z Jury i zdobyć cenne informacje potrzebne w dalszym rozwijaniu fotograficznych pasji.

Uczestnicy konkursu i goście zostali zaproszeni na jubileuszowy tort i wspólne świętowanie finału konkursu. Koordynatorem i organizatorem konkursu były: Agnieszka Dukowicz- Kujawa- nauczyciel j. polskiego i Paulina Wąsik-bibliotekarz w IV LO.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 124