strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Rowerowe wyzwanie
12 czerwca 2017 roku

Rowerowe wyzwanie

Zwykle robią weekendowe wypady rowerowe, jednak od czasu do czasu wyznaczają sobie ambitniejszy cel i wyruszają na zagraniczną pielgrzymkę. Tym razem zamierzają dotrzeć do Rzymu, a w przygotowaniach do wyprawy pozyskali wsparcie z Powiatu Ostrowskiego.

Kolarze amatorzy, a właściwie miłośnicy jazdy rowerowej: Zbigniew Przygoda, Krzysztof Kwapiński i Zbigniew Kobzda należą do Towarzystwa Rowerowego „Pielgrzym” Ostrów Wielkopolski działającego przy Parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej. Oprócz weekendowych tras po regionie sporadycznie planują wyprawy zagraniczne.

W ubiegłym roku zrealizowali rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Mariazell na terenie Austrii pokonując 870 km. W tegorocznej wyprawie do Rzymu celowo omijają Austrię mówiąc krótko: „już tam byliśmy”. Wyjazd zaplanowano na 14 czerwca 2017 r.

- „Trasa rozpoczyna się w Ostrowie. Ruszamy spod kościoła Matki Boskiej Fatimskiej. Pierwszym celem jest Częstochowa i Góra św. Anny, a potem przez Słowację, Węgry, Słowenię do Włoch. Nasza podróż potrwa 2 tygodnie” – wyjaśnia Zbigniew Przygoda.

Zgodnie z założeniem dziennie pokonywać będą 150 km, w sumie 2.100 km. Celem podróży jest Rzym, a właściwie Watykan, gdzie zaplanowano audiencję z Papieżem Franciszkiem w dniu 28 czerwca 2017r. Do kraju powrócą samochodem 31 czerwca 2017r.

zdjecie

Ponieważ każda taka wyprawa łączy się z odpowiednim zabezpieczeniem logistycznym i sporymi wydatkami rowerzyści zwrócili się o wsparcie do Wicestarosty Ostrowskiego Romana Pacholczyka. W konsekwencji z budżetu Powiatu Ostrowskiego sfinansowano zakup profesjonalnych koszulek rowerowych. Grupa odebrała stroje z rąk Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego i Wicestarosty Ostrowskiego Romana Pacholczyka 8 czerwca 2017 r. w Starostwie Powiatowym. Na spotkaniu opowiedzieli o największych trudnościach tego przedsięwzięcia oraz o swoim kolejnym marzeniu.

- „Marzy nam się wyprawa do Fatimy, ale z pewnością nie w tym i raczej nie w przyszłym roku. Do pokonania będzie 4200 km, dlatego trzeba będzie się o wiele lepiej przygotować” – dodaje Zbigniew Przygoda.

zdjecie

- „Podziwiam Was, że podjęliście się takiego wyzwania. Cieszę się, że mogliśmy Was w jakiś sposób wesprzeć. Liczę, że po powrocie znów się spotkamy i podzielicie się na gorąco swoimi wrażeniami” – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Odwiedzin: 163