strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Trzy dekady Con Forzy
19 czerwca 2017 roku

Trzy dekady Con Forzy

Jubileusz 30-lecia obchodził Chór Mieszany Con Forza działający przy Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Na jubileuszowe śpiewanie chórzyści zaprosili swoich gości do kościoła pw. Św. Pawła w Ostrowie.

zdjecie

Jubileuszowy koncert, któremu przyświecało motto „Chór to najlepszy instrument’’ odbył się 11 czerwca 2017 r. i podzielony został na dwie części. W pierwszej Con Forza zaśpiewała utwory kościelne oraz interpretacje muzyki klasycznej. Druga odsłona to utwory nieco lżejsze. Tym samym młodzi śpiewali dali pokaz wszechstronności swoich umiejętności.

zdjecie

Chórem kieruje od wielu lat Janusz Lipiński, który odznaczony został medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej’’. Jak poinformował Robert Matuszewski z winy kuriera odznaczenie to nie mogło być wręczone podczas jubileuszu. Wręczone zostanie w terminie późniejszym podobnie jak stosowna nagroda dyrektora ZSM. Wywołało to życzliwie ożywienie licznie zgromadzonych słuchaczy.

Na ręce Janusz Lipińskiego złożono wiele podziękować i gratulacji od parlamentarzystów, samorządowców począwszy po członków innych zespołów, którzy bądź z Con Forzy się wywodzili, bądź z zespołem współpracowali w wielu projektach. Wielu z nich podkreślało, że przygoda z chórem była nie tylko, muzyczna wędrówką, ale prawdziwą szkołą życia.

- ‘’Gratuluję zespołowi wielu sukcesów, które odnosiliście w Polsce oraz poza granicami. W tym momencie chciałbym także specjalne słowa skierować do rodziców, którzy uczą młodzież muzycznej wrażliwości’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski przekazując wspólnie z Andrzejem Leraczykiem Przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego okolicznościowy dyplom oraz kwiaty.

zdjecie

- ‘’Pragnę serdecznie podziękować i jednocześnie pogratulować wszystkim Chórzystom, którzy przez trzydzieści lat, koncertując w kraju i za granicą, reprezentowali szkołę muzyczną, nasze miasto i powiat oraz kraj i tworzyli w ten sposób bogaty artystyczny wizerunek Con Forzy’’ – powiedział. J. Lipiński.

zdjecie

Chór bierze udział w wielu przeglądach, uroczystościach i konkursach. Do najważniejszych sukcesów z kilku ostatnich lat należą: Srebrny Dyplom na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Musica Sacra Bratislava’’ w kategorii muzyka sakralna oraz wyróżnienie w kategorii dowolnej. Złoty Dyplom na IX Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto’’, Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie „Laurea Mundi Budapest’’. W 2016 r. Chór uhonorowany został „Laurem Kultury’’ Starosty Ostrowskiego, a w 2017 r. otrzymał nominacje do tytułu „Młody talent Roku’’ w konkursie „Ostrowianin Roku’’.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 320