strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Jubileuszowy Zjazd Komisji Historycznych ZHP w Ostrowie
20 czerwca 2017 roku

Jubileuszowy Zjazd Komisji Historycznych ZHP w Ostrowie

Blisko 60 instruktorów harcerskich – członków Komisji Historycznych z całej Wielkopolski- zjechało do Ostrowa by wziąć udział w Zjeździe Jubileuszowym z okazji 60-lecia Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

Historycy harcerstwa z Wielkopolski w Ostrowie znaleźli się nie przypadkowo. W Izbie Tradycji Harcerstwa na Ziemi Ostrowskiej ostrowska Komisja Historyczna już od blisko 10 lat gromadzi i prezentuje lokalne pamiątki i dokumenty dotyczące harcerstwa, a zgromadzone eksponaty prezentował gościom jej twórca harcmistrz Zbysław Jeżewski.

zdjecie

W ramach zjazdu odbyła się konferencja „Harcerstwo wczoraj i dziś”, zorganizowana w Forum Synagoga. Były prelekcje, wykłady oraz prezentacja zbiorów kolekcjonerskich zmieniających się na przestrzeni lat wzorów krzyży harcerskich noszonych na mundurach. W trakcie konferencji Medalem „Pro Patria” uhonorowany został hm. Tadeusz Wange, przewodniczący Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Ostrowie Wielkopolskim. Medal w imieniu wojewody wielkopolskiego wręczyła wicewojewoda Marlena Maląg. Pod pomnikiem 100-lecia harcerstwa w Parku 3 Maja odbył się uroczysty apel, w trakcie którego przyjęto w poczet instruktorów ZHP drużynowego 44 Drużyny Harcerskiej druha Damiana Tomczyka.

Całość zakończyła się spotkaniem w sali kominkowej Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”, które było okazją zarówno do wymiany doświadczeń a także do zaprezentowania dorobku wydawniczego poszczególnych jednostek.

Zjazd odbył się w sobotę 17 czerwca 2017 r. Jego organizację wspomagał m.in. Powiat Ostrowski.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 200