strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Koniec roku szkolnego
26 czerwca 2017 roku

Koniec roku szkolnego

Ponad 5 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Ostrowski oraz z Zespołu Szkól Specjalnych i Zespołu Szkół Muzycznych zakończyło 23 czerwca 2017 r. rok szkolny. Nieco wcześniej z murami szkoły pożegnały się najstarsze roczniki kończące naukę, w sumie prawie półtora tysiąca uczniów absolwentów.


Starosta Ostrowski wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w IV Liceum Ogólnokształcącym

- ‘’Gratuluję wszystkim uzyskanych wyników i wytężonej pracy przez cały rok. To moment także na to, by słowa podziękowania skierować do kadry pedagogicznej, wszystkich nauczycieli i opiekunów. Bez waszego zaangażowania nie byłoby tych sukcesów. Przed wszystkimi kilka tygodni odpoczynku. Myślę, że kiedy przyjedziecie we wrześniu oprócz nowych kolegów z najmłodszych roczników powinna na was czekać wyremontowana sala gimnastyczna, bo taka inwestycja jest właśnie planowana’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Najlepszym uczniom wręczono uroczyście stypendia oraz nagrody.

zdjecie

Kilka dni wcześniej, w dniu 23 czerwca, w Zespole Szkół Usługowych podczas tradycyjnej gali USŁUGUSY uroczyście pożegnano uczniów klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Galę poprzedziła część oficjalna, w trakcie której Dyrektor Szkoły wraz z wychowawcami wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, listy pochwalne i nagrody. Rodzice najlepszych absolwentów otrzymali listy gratulacyjne. Dodatkowo wyróżniające się absolwentki Edyta Szukalska z kl IIIa oraz Weronika Wojciechowska z kl IIIc kształcące się w zawodzie fryzjer otrzymały Voucher – zaproszenie na szkolenie ufundowane przez Markę Goldwell.

zdjecie

Podczas „Usługusów 2017” wręczono laureatom okolicznościowe statuetki. Kapituła złożona z wychowawców oraz uczniów klas drugich przyznała nominacje i wyłoniła zwycięzców w 6 kategoriach:

- Paula Kamińska - kategoria MISTRZ W NAUCE, Dagmara Sówka - kategoria DZIEŃ BEZ SZKOŁY DNIEM STRACONYM, Monika Czekalska - kategoria MISTRZ W ZAWODZIE

-  Patrycja Mielcarek - kategoria SPORTSWOMEN, Hubert Sznajder - kategoria SPORTSMEN, Marta Lubojańska - kategoria Z UŚMIECHEM PRZEZ ŻYCIE.

Niezapomniany nastrój uroczystości podkreśliły występy wokalne Asi Zawidzkiej i Wiktorii Konopińskiej.

Za nim na dobre opustoszeją korytarze szkół ponadgimnazjalnych pojawia sią za kilka dni uczniowie, którzy ubiegali się o przyjęcie do wymarzonej szkoły z początkiem lipca kończy się nabór do szkół.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 237