strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Biznesmeni w szpitalu
26 czerwca 2017 roku

Biznesmeni w szpitalu

Przedsiębiorcy z regionu i Powiatu Ostrowskiego oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego jako pierwsi obejrzeli pomieszczenia budowanego nowego skrzydła ostrowskiego szpitala i poznali koncepcję zagospodarowania obiektu.

zdjecie

Wizyta biznesu w szpitalu odbyła się 22 czerwca 2017 r., a gospodarzami spotkania byli Starosta Ostrowski Paweł Rajski,  Dariusz Bierła Dyrektor Szpitala oraz Tomasz Adamek Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Południowej Wielkopolski. W spotkaniu wzięło udział ok. 40 przedsiębiorców.

zdjecie

zdjecie

- ‘’Często to my samorządowcy jesteśmy gośćmi w Państwa firmach i możemy śledzić to, co najciekawszego się w nich dzieje. Dziś cieszę się, że przyjęliście nasze zaproszenie i jako pierwsi będziecie mogli poznać inwestycję pięćdziesięciolecia. Tak nazywamy budowę skrzydła, bo jest to największą po wybudowania szpitala inwestycja’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Po oddaniu nowego skrzydła szpital wzbogaci się o ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Obecny etap inwestycji wyceniany na ok. 13.5 mln (część budowlana). Zadanie jest niezbędne, aby szpital mógł się rozwijać. Rozbudowa stwarza możliwość przeniesienia do nowych pomieszczeń oddziałów i zakładów, które pilnie tego wymagają. Jako pierwszy do nowego lokum przeniesie się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

zdjecie

zdjecie

- ‘’To jest oddział, do którego trafiają najcięższe przypadki, osoby po wypadkach komunikacyjnych, wielonarządowych obrażeniach. Do tej pory dysponowaliśmy 7 łóżkami. To niewystarczająco, biorąc pod uwagę wielkość populacji, samego powiatu Ostrowskiego, który liczy 160 tys., a dodatkowo trafiają przecież do nas pacjenci z ościennych powiatów. W nowym oddziale znajdować się będzie 12 łóżek’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor szpitala.

Stary OIOM znajduje się w zagospodarowanej wiele lat temu części korytarza i nie spełnia już żadnych standardów. W nowej lokalizacji na pacjentów czeka przestronna sala nadzoru, izolatki oraz pełne i funkcjonalne zaplecze techniczne i medyczne. W chwili obecnej kończą się ostatnie prace wykończenie a ostatnim etapem będzie wyposażenie oddziału w sprzęt.

Przedsiębiorcy zapoznali się także z planami zagospodarowania pozostałych pięter.  

zdjecie

zdjecie

- ‘’Kolejnym korkiem i jednocześnie naszym marzeniem jest przeniesienie Chirurgii Dziecięcej na piętro wraz z powstaniem Wielkopolskiego Centrum Oparzeń. To zadanie wyceniane wstępnie na ok. 8 mln zł. Stan surowy jest zamknięty, wyprowadzono wszelkiej media, pozostaje tylko i jednocześnie aż zagospodarowanie wnętrz. Wspólnie ze szpitalem złożyliśmy na to zadanie wniosek do WRPO i mamy nadzieję, że uda się nam pozyskać na ten cel środki unijne’’ – powiedział Starosta Ostrowski.

zdjecie

W przyziemiu planowane jest powstanie centralnej sterylizatorni, a na najwyższym piętrze budowa pięciu sal operacyjnych.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 335