strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Awanse na święto Policji
27 lipca 2017 roku

Awanse na święto Policji

Święto Policji to czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują. 21 lipca 2017 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 98-lecie powstania Policji Państwowej. Akademii przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

zdjecie

Policja Państwowa została powołana Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem księdza kanonika Macieja Wyzujaka, kapelana ostrowskich policjantów.

zdjecie

Na uroczystość obchodów Święta Policji zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb oraz instytucji. Akademii przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb, władz samorządowych, urzędów, instytucji oraz duchowieństwa.

zdjecie

Tradycyjnie, o godzinie 12.00 w Ostrowskim Centrum Kultury po przemówieniu p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień.

Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 103 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansowało 3 policjantów. W korpusie aspirantów awanse przyznano 41 policjantom, w korpusie podoficerów – 47, zaś szeregowych – 12. Awanse wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski wraz z p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotrem Wilkowskim.

zdjecie

Po wręczeniu awansów i wyróżnień gratulacje, słowa uznania oraz kwiaty przekazali samorządowcy Powiatu Ostrowskiego wśród nich także Paweł Rajski Starosta Ostrowski. Wszyscy podkreślali, że jest to bardzo ważny dzień dla funkcjonariuszy oraz przede wszystkim możliwość podziękowania stróżom prawa za codzienną służbę.

Tradycją policyjnego świętowania w Ostrowie jest rodzinny piknik połączony z turniejem piłki nożnej, który odbył się na boisku „Orlik” przy ul. Brzoskwiniowej. Pojawili się na nim policjanci oraz pracownicy komendy wraz z rodzinami.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 219