strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Brakujący odcinek
28 lipca 2017 roku

Brakujący odcinek

Około miesiąca potrwają prace na drodze do Strzyżewa. To odcinek drogi kończący rozpoczęte wcześniej prace. Ze względu na podkłady torfów pod jezdnią ulegające przemieszczeniom była to jedna z najtrudniejszych pod względem technologicznym inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Ostrowski.

W 2013 r. przystąpiono do długo oczekiwanego przez mieszańców tej miejscowości remontu „drogi przez łąki’’. Prace rozpoczęto od najbardziej zniszczonego odcinka, na którym w wyniku przemieszczania się torfów jezdnia była do tego stopnia zdeformowana, że groziła przewróceniem lub zsunięciem się do rowu samochodów dostawczych i pojazdów rolniczych, zwłaszcza zimą.

Konieczne było przygotowanie nowej specjalnej technologii. Po przeprowadzeniu odwiertów zastosowano tzw. geosiatkę – rodzaj specjalnego zbrojenia z tworzyw sztucznych, na którą przychodzi warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, na to dopiero 12 cm nawierzchnia bitumiczna.

zdjecie

Rozpoczynający się z początkiem sierpnia remont obejmie brakujący ok. półkilometrowy odcinek drogi. Koszt prac wyniesie ok. pół miliona złotych, które pochodzą w większości z budżetu Powiatu Ostrowskiego, ale również z Gminy Sieroszewice.

- ‘’Dzięki tej współpracy i montażowi finansowemu mieszkańcy otrzymają bezpieczną drogę, która, mam nadzieję, będzie im dobrze służyć’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.  

W związku z przebudową drogi powiatowej 5316P w miejscowości Strzyżew nastąpi zamknięcie przedmiotowego odcinka drogi w terminie od dnia 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. Objazdy wytyczono przez miejscowości: Namysłaki – Masanów – Rososzyca – Sieroszewice.

- ‘’W tym roku prowadzimy ok. 50 różnych zadań drogowych, we wszystkich gminach naszego powiatu. W tym rejonie w ub. roku wyremontowaliśmy m.in. drogę w Namysłakach, gdzie asfalt zastąpił bruk’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

 

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 133