strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Drogowe zadania w trakcie realizacji
8 sierpnia 2017 roku

Drogowe zadania w trakcie realizacji

Staraniem władz powiatu oraz włodarzy poszczególnych gmin na wielu drogach odbywają się prace poprawiające znacząco komfort jazdy oraz spójność komunikacyjną.

Wiele nowych nawierzchni wybudowano niemal jednocześnie na drogach kilku gmin Powiatu Ostrowskiego. Ledwo roboty zostały rozpoczęte a już droga w miejscowości Trzcieliny w gm. Przygodzice w kierunku Nadstawek nabrała nowego wizerunku.

zdjecie

Dotychczas wykonano prace ziemne związane z profilowaniem odcinka drogi i wylaniem nowego dywanika. Ponad 1700 metrowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową.  Całkowity koszt zadania to 450 tysięcy złotych, z czego 400 tys. pochodzi z budżetu powiatu a 50 tys. z budżetu gminy. Do wykończenia pozostały jeszcze roboty związane z obustronnym umocnieniem poboczy.

zdjecie

„Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Ostrowskiego to bardzo ważne zadania do realizacji. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach oraz podnoszą rozwój gospodarczy terenu. Potrzeb jest jeszcze wiele, bo w gestii powiatu jest aż 500 km dróg. Powiat może zapewnić, że przy współudziale gmin, w miarę możliwości finansowych będzie je systematycznie zaspokajać. ”- powiedział Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk.

Na terenie Gminy i Miasta Odolanów także rozpoczęły się liczne roboty drogowe. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego Grzegorzem Finke i gospodarzem terenu- burmistrzem Odolanowa Marianem Janickim, sprawdzali postęp prac w terenie. Na drodze prowadzącej z Uciechowa w kierunku Sulmierzyc budowany jest 2100 km odcinek. Koszt inwestycji to 280 tys. złotych, z czego 190 tys. kosztów pokrywa Powiat Ostrowski a Gmina i Miasto Odolanów 90 tys. zł.

zdjecie

W miejscowości Garki, na odcinku 600 metrów wylewana jest właśnie warstwa asfaltowa i wzmacniane jest pobocze. Droga służyć będzie mieszkańcom zarówno Garek jak i okolicznych miejscowości. Koszt to 280 tys. zł. ( 245 tys. zł. powiat a 35 tys zł. gmina).

zdjecie

Na odcinku 700 metrów Boników- Świeca ułożony został nowy chodnik z kostki betonowej. Koszt całkowity wykonania zadania to 355 tys. zł. ( 215 tys. zł. powiat, 140 tys. zł. gmina). Chodnik przebiega przez  środek miejscowości. Podnosi komfort i znacząco ułatwia poruszanie się pieszych poboczem drogi.

zdjecie

To jeszcze nie wszystko. Na odbiór techniczny czeka droga z Wierzbna w kierunku Gorzyc Wielkich. Koszt tego zadania wynosi 139 tys. złotych (109 tys. zł zapłaci powiat a 30 tys. zł gmina).  

zdjecie

Obecnie trwają także prace w Droszewie i Gniazdowie na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na odcinku Sośnie- Moja Wola oraz Pawłów- Kocina.

Warto podkreślić, że przebudowa i remont poszczególnych odcinków będzie służyć poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, w tym pieszych, rowerzystów, dzieci, osób niepełnosprawnych oraz usprawnieniu ruchu drogowego i poprawy stanu technicznego oraz estetyki.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 228