strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Powiatowa reprezentacja na Dożynkach w Gnieźnie
29 sierpnia 2017 roku

Powiatowa reprezentacja na Dożynkach w Gnieźnie

Tegoroczne XIX Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbyły się w Gnieźnie, 27 sierpnia 2017 roku. Tradycyjnie w uroczystości wzięła udział reprezentacja z Powiatu Ostrowskiego.

Dożynki, święto dziękczynne za zebrane plony odbywają się niemal we wszystkich sołectwach i gminach, ale te najważniejsze w województwie wielkopolskim co roku zmieniają swoje miejsce, by w tym roku zawitać do Gniezna.

zdjecie

XIX Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie rozpoczęły się na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie otwarciem Wystawy Rolniczej, promującej rolnictwo regionu. Podniosłym momentem była uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Po nabożeństwie widzowie i zaproszeni goście obejrzeli uroczysty obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” z Poznania.

zdjecie

Do wspólnego dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów zaprosili gospodarze dożynek: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Arcybiskup Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Beata Tarczyńska - Starosta Gnieźnieński i Tomasz Budasz - Prezydent Gniezna.

W uroczystościach wzięli udział goście z całej Wielkopolski. W tym roku Powiat Ostrowski reprezentowany był przez Państwa Bogumiłę i Wiesława Wojtczaków z Psar, którzy w 2010 roku zostali nominowani w konkursie Wielkopolski Rolnik. Rolnikom towarzyszyła młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach: Alicja Misiek i Krystian Bluz, których przygotował Pan Zygmunt Paszkowski kierownik Zespołu Pieśni i Tańca w Przygodzicach.

zdjecie

W ramach imprezy przygotowano ciekawe warsztaty i pokazy rolnicze oraz bogaty program artystyczny, którego punktem kulminacyjnym był występ zespołu T. Love.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 185