strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Nowy asfalt w Uciechowie
1 września 2017 roku

Nowy asfalt w Uciechowie

Ponad ćwierć miliona złotych wyremontowano drogę powiatową w Uciechowie (Gm. Odolanów). Na symboliczne oddanie od użytku nowej nitki zaprosił Sołtys, Franciszek Plewa.

Prace prowadzone były na ostatnim odcinku drogi powiatowej w Uciechowie, który wymagał nakładów. To ważny trakt w rejonie, ponieważ łączy tę miejscowość z Sulmierzycami w Powiecie Krotoszyńskim.

- „Nowa nawierzchnia to spełnione marzenie społeczności Uciechowa. Muszę powiedzieć, że ta inwestycja została zrealizowana w takim zakresie, jak tego oczekiwali mieszkańcy i jak uzgodniliśmy z Burmistrzem Gminy Odolanów – powiedział Roman Pacholczyk.

zdjecie

Zadanie zrealizowano we współpracy z władzami Gminy i Miasta Odolanów, które ze swojego budżetu dołożyły 90 tysięcy złotych. W sumie tegoroczne prace na długości 1 km wyniosły 280 tysięcy złotych.

zdjecie

- „Bardzo ważne dla nas jest to, że ta inwestycja została zrealizowana we współpracy z Gminą Odolanów. Jak widać zgoda buduje i z tego bardzo się cieszę” – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

- „Ta infrastruktura jest bardzo potrzebna, ponieważ tysiące ludzi korzysta z tych dróg. Ostatni postęp na drogach powiatowych jest ogromny i mam nadzieję, że będzie tak w dalszym ciągu. A my jako gmina będziemy dokładać do tych inwestycji, ponieważ jestem przekonany o ich słuszności” – powiedział Marian Janicki Burmistrz GiM Odolanów.

zdjecie

W otwarciu oprócz lokalnej społeczności wzięli udział m.in.: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, Radni Powiatu Ostrowskiego: Grzegorz Finke, Grzegorz Szubert i Marek Wajs, natomiast władze Gminy i Miasta Odolanów reprezentował Burmistrz Marian Janicki, Przewodniczący Rady Jan Prokop, Wiceprzewodnicząca Rady Gabriela Zawada, Skarbnik Beata Gościniak.

zdjecie

Przecięcia wstęgi dokonali wszyscy obecni, a poświęcenia dokonał ks. Tomasz Łazarski, Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Uciechowie.

Odwiedzin: 140