strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Boisko przy III LO już otwarte!
8 września 2017 roku

Boisko przy III LO już otwarte!

Nowoczesny kompleks boisk sportowych z elementami lekkoatletycznymi przy III Liceum Ogólnokształcącym został oddany do użytku. Zrealizowana w ciągu trzech miesięcy inwestycja jest uzupełniniem infrastruktury sportowej w tej popularnej placówce edukacyjnej powiatu i jednym z najefektowniejszych obiektów sportowych w ogóle.  

zdjecie

Uroczyste oddanie do użytku boisk i symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w dniu 8 września 2017 r., a oficjalna uroczystość utrzymana była w  ceremoniale olimpijskim, podczas którego uczniowie przyrzekali, że będą współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji i uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły.

zdjecie

Po zamianie żużlowej nawierzchni na tartan, z nowoczesnymi nawierzchniami i urządzaniami z pewnością będzie im łatwiej dotrzymać rzeczonego słowa.

Boisko przy III LO to w przeszłości jedno z najpopularniejszych miejsc uprawiania sportu wśród ostrowian i miało swoją aurę, o której wspominało wielu gości. Z czasem obiekt zaczął podupadać i raczej odstraszał niż zachęcał do uprawiania sportu.

- ‘’Długo czekaliśmy na przewrócenie świetności tego miejsca. Pokolenia uczniów, absolwentów czekało na tę inwestycję. Wielu rodziców i mieszkańców pytało, czy kiedykolwiek nadejdzie ten dzień, że to miejsce prawdziwe posłuży dzieciom i młodzieży? Dziś jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia, oddania do użytku tego kompleksu sportowego z elementami lekkoatletycznymi. Dla nas jest to wspaniałe uzupełnienie powiatowej infrastruktury sportowej w sąsiedztwie krytej pływalni „Wodny Raj’’ oraz boiska wielofunkcyjnego. Ale takie miejsca nie są wynikiem działania magii. Dlatego słowa podziękowania chciałam przekazać  Staroście Pawłowi Rajskiemu, za to, że dzięki temu iż realizuje swoją koncepcję zarządzania to miejsce stało się kolejną wizytówką Powiatu Ostrowskiego’’ – powiedziała Maria Tomalak dyrektor III LO.

zdjecie

Oprócz pełnowymiarowej bieżni, skoczni wzwyż i w dal znalazło się w III LO boisko do piłki nożnej z syntetyczną nawierzchnią, boisko do badmintona oraz siłownia zewnętrzna a także trybuny. Całość inwestycji kosztowała ok. 1,2 mln złotych.

Podczas uroczystości wielokrotnie słowa podziękowanie skierowano do całego zespołu ludzi od radnych powiatowych począwszy za wyasygnowanie środków,  poprzez projektantów i wykonawców, po wszystkich którzy służyli radą i wparciem przy budowie.

zdjecie

- ‘’To jeden z najpiękniejszych zrealizowanych przez nas obiektów sportowych, m.in. ze względu na przestrzeń, która umożliwiła projektantom zrealizowanie pomysłów, które powinny przyświecać stadionowi o profilu lekkoatletycznym. Ta inwestycja ma dla nas także ważny wymiar w jeszcze jednym obszarze. To kolejna cześć boiskowej trylogii powiatu zaplanowanej na ten rok i element projektu budowy infrastruktury boisk zewnętrznych. Za kilkanaście dni oddamy następną jego cześć i niewiele zostanie nam już do zrealizowania w tym obszarze’’ - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

W przecięciu wstęgi, ale także samej uroczystości uczestniczyło wielu absolwentów i byłych dyrektorów szkoły. Wielu z nich pełni dziś najwyższe funkcje, każdy z tym, miejscem nosi w sercu swoje wspomnienia i emocje, a niektórzy przywołali je podczas otwarcia.

zdjecie

zdjecie

– ‘’My w tamtych czasach musieliśmy sami przygotowywać bieżnię i po wakacjach najpierw wyrwać chwasty. Wspominamy to dziś, że robiliśmy to w zgodzie. Teraz ten obiekt jest wspaniały i życzę obecnej młodzieży, aby na nim pobiła moje rekordy’’ – powiedziała Ewa Papych, absolwentka. Swoimi doświadczeniami podzielił się także poseł Jarosław Urbaniak. Zdradził, że do dziś czuje w nogach atmosferę tamtego obiektu, gdy z kolegami musiał w ubraniu biegać po boisku. Oceniając nowy obiekt powiedział krótko: ,,Jezu! Tu jest teraz po prostu pięknie’’.  

zdjecie

W uroczystości uczestniczył także senator Łukasz Mikołajczyk, który podkreślał determinację władz powiatu w budowaniu infrastruktury edukacyjnej i sportowej w powiecie. Gratulacje i upominki przekazali także Zbigniew Taranek wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kaliszu. W imieniu Posła Tomasza Ławniczaka Ryszard Pluciński oraz Seweryn Kaczmarek szef Towarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji.

zdjecie

Boisko poświęcił ksiądz Infułat Tadeusz Szmyt wraz z proboszczem parafii pw. Św. Antoniego księdzem Witoldem Szalą.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 350