strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Szlakiem bojowym 60 Pułku Piechoty
27 września 2017 roku

Szlakiem bojowym 60 Pułku Piechoty

W 78. rocznicę Bitwy nad Bzurą na cmentarzu wojennym w miejscowości Granica odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne. Na zaproszenie wójta gminy Kampinos oraz burmistrza Miasta i Gminy Błonie wzięła w nich udział delegacja z Ostrowa Wielkopolskiego.

W uroczystościach, które odbyły się w dniu 16.09.2017 r., Powiat Ostrowski reprezentował Poseł na Sejm Tomasz Ławniczak, poczet sztandarowy Z.Ż.W.P. koło nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim z prezesem mł. Chor. Antonim Łukomskim, przedstawiciele rodzin poległych żołnierzy z 60 p.p. w Puszczy Kampinoskiej, 56 p.p. Krotoszyna z Andrzejem Mielcarkiem na czele oraz mieszkańcy gminy i powiatu ostrowskiego.

zdjecie

Delegacja reprezentantów władz, rodzin poległych żołnierzy oraz harcerze złożyli wieńce kwiatów i zapalili znicze. Występ dzieci, które zaprezentowały żywą „lekcję historii”, uświetnił uroczystość. W krótkim przedstawieniu zaprezentowały one szlaki bojowe 60. i 56. Pułku Piechoty. Na zakończenie Andrzej Mielcarek podziękował za zaproszenie na uroczystość, za opiekę  i dbanie o groby swojego potomka i innych poległych tu żołnierzy. Wręczył także gospodarzom powiatowe upominki.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 111