strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Koncert na podsumowanie
2 października 2017 roku

Koncert na podsumowanie

Blisko 30 dzieci wystąpiło na koncercie wokalno-baletowym „Włoska Puenta” w Młodzieżowym Domu Kultury. Koncert był podsumowaniem ich wyjazdu na międzynarodowy festiwal we włoskim Rimini, w którym dziewczynki zdobyły wysokie noty.  

zdjecie

Przypomnijmy, Festiwal Tańca i Piosenki „Magia Italiana” we włoskim Rimini odbył się na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Wyjechały na niego 34 dziewczynki z grup w Młodzieżowym Domu Kultury: baletowej „Fantazja”, prowadzonej przez Bernadettę Matysiak i jedna wokalistka ze Studia Wokalnego „Art Musica”. Ich wyjazd był możliwy dzięki wsparciu m.in.: MDK, Starostwa Powiatowego i gminy Ostrów Wielkopolski. We Włoszech ostrowianki konkurowały z rówieśnikami z różnych regionów Europy. Tancerki i wokalistka do Ostrowa powróciły z workiem nagród – z pierwszymi, drugimi, trzecimi miejscami i wyróżnieniami w swoich kategoriach wiekowych. Młode tancerki na festiwalu wykonały tańce w różnych technikach – klasyczny, ludowy, modern jazz, współczesny czy step amerykański. Ostrowska publiczność mogła je oglądać niedawno – na koncercie „Włoska Puenta”. Odbył się on w miniony piątek, 29 września 2017 r. w sali widowiskowej MDK. Na scenie wystąpiły: wokalistka Anna Klah, solistki, duety, grupy baletowe.

zdjecie

W koncercie uczestniczyli m.in. rodzice i opiekunowie występujących, wicestarosta powiatu ostrowskiego Roman Pacholczyk. Na zakończenie koncertu nagród i udanych występów gratulowała wszystkim jeszcze raz dyrektor MDK Anna Drobniewska.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 69