strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
IV Biesiada Szachowa
4 lipca 2018 roku

IV Biesiada Szachowa

Dnia 3 lipca 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Partyzanckiej 8 odbyła się „IV Biesiada przy szachach”. W Biesiadzie wzięli udział zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Domów w Baszkowie,  Pleszewie, Psarach oraz Senior - Wigor z Ostrowa Wielkopolskiego.

zdjecie

Podczas tegorocznej Biesiady odbyła się trzecia pokazowa lekcja gry w szachy przeprowadzona przez instruktora Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, po której odbyły się rozgrywki o Puchar Dyrektora Domu.

zdjecie

Pierwsze miejsce zajął mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. W tegorocznym turnieju po raz pierwszy mieliśmy okazję wręczyć nagrodę dla najlepszej kobiety, którą była również mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Pieczę nad grą fair play nadzorowała Dyrektor Domu Kataryna Modrzyńska, kierownik Zespołu Terapeutyczno-Opiekuńczego Paulina Ostenda oraz sędzia szachowy. Uczestniczy imprezy, którzy nie grali w szachy mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach sportowych między innymi: rzuty do celu, zabawy z chustą animacyjną, pokaz mody, bieg z ziemniakiem na czas.

zdjecie

Wszystkie osoby podczas tegorocznej biesiady relaksowały się przy melodiach muzyki biesiadnej. Podczas IV Biesiady przy szachach zaproszone Domy zostały zachęcone do wykonania pionków oraz figur szachowych.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 137