strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Polskie Linie Kolejowe z ofertą pracy w budowlance
10 kwietnia 2017 roku

Polskie Linie Kolejowe z ofertą pracy w budowlance

W ZSB-E odbyło się spotkanie dyrektora PKP PLK SA Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim- Krzysztofa Włodarczyka z grupą młodzieży z klasy AE4, która kształci się na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego w Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych. Motywem przewodnim spotkania był temat zatrudnienia na kolei, w firmie, która przeżywa swoisty renesans.

Słowa zachęty padały głównie pod adresem stypendystów tego kierunku, dyrektor szkoły podkreślił, że podania o pracę mogą złożyć wszyscy absolwenci. W Polsce niewiele szkół kształci specjalistów dla zakładów kolejowych i dlatego poszukuje się fachowców z tej dziedziny.

zdjecieZe względu na poważne inwestycje i dotacje z UE, kolej zmienia swe oblicze. Do systemów sterowania ruchem wkracza informatyka, a restrukturyzacja dotyczy nowoczesnych technik oraz miejsc pracy – powiedział dyrektor Włodarczyk. Stwierdził również, że kolej to poważna państwowa firma, która proponuje przyszłym pracownikom rzetelne umowy o pracę. Pierwsza umowa jest zawierana na 3 miesiące – to okres próbny, kolejna na rok, następna na czas nieokreślony. Zarobki zdecydowanie przewyższają minimalną średnią krajową, zapewniając stabilizację (dochód zależy od wielu czynników, np. stanowisko, czas pracy, np. w niedziele i święta, dodatkowe kwalifikacje). Oczywiście istnieje możliwość awansu, połączonego z rozwojem zawodowym i kolejnymi podwyżkami. Podejmując pracę w PLK można liczyć na dofinansowanie studiów – politechniczne w kwocie 75%, pozostałe w kwocie 50%.

Dyrektor Włodarczyk podkreślił, że luka pokoleniowa pozwala na ruchy kadrowe i dlatego zwraca się z propozycją pracy do grupy wykwalifikowanej, przygotowanej do zawodu młodzieży, w którą kolej już zainwestowała, fundując stypendia naukowe. Na obecną chwilę jest w stanie zatrudnić grupę osób w pionie automatyki (praca wiąże się z utrzymaniem obecnego stanu) oraz w administracji w dziale energetyki. Można również podjąć pracę w charakterze nastawniczego (poprzedzone dodatkowym szkoleniem), dyżurnego ruchu. Oferta pracy dotyczy nie tylko Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Miejsca pracy czekają w całej Polsce.

„Dyrektor zachęcał do rozwoju zawodowego, który sprzyja uzyskiwaniu dodatkowych kwalifikacji, np. uprawnień budowlanych, związanych z modernizacją istniejących urządzeń i projektowaniem nowych. Uczniowie, którzy będą kontynuować naukę na studiach dziennych, znajdą zatrudnienie po ich ukończeniu. Podania o pracę można składać od 1. Lipca 2017 roku, każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, a procedura zatrudnienia zacznie się od obowiązkowych badań lekarskich”- informuje Krystyna Główczak z ZSB-E.

Spotkanie odbyło się  7. kwietnia 2017 roku.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 122