strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Olimpijska wiedza z literatury i języka polskiego
12 kwietnia 2017 roku

Olimpijska wiedza z literatury i języka polskiego

Arkadiusz Brudło uczeń I LO w Ostrowie Wielkopolski został finalistą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

W dniach od 05.04 do 08.04.2017 r. w Warszawie odbył się finał OLiJP. W zmaganiach wzięło udział 182 uczniów z Polski i około 40 z zagranicy. W tym gronie znalazł się także uczeń I LO z Ostrowa Wielkopolskiego.

zdjecie

Przygoda ostrowianina z olimpiadą rozpoczęła się na początku roku szkolnego, kiedy to napisał obszerną, problemową rozprawkę na jeden z tematów podanych przez Komitet Olimpiady. Po przejściu etapu szkolnego, zakwalifikował się do etapu okręgowego- wtedy również trzeba było napisać rozprawkę problemową i rozwiązać test językowy. I tym razem Arkadiusz Brudło pokonał wielu rywali i przeszedł do etapu ustnego.

Etap ustny to kolejny jego sukces, ponieważ znalazł się wśród 9 rekomendowanych osób do finału. Należy dodać, że osiągnął najlepszy wynik w Poznaniu. W finałowym etapie po raz kolejny napisał rozprawkę problemową, która sprawdziła Jego wiedzę z bardzo szeroko rozumianej literatury. Nagroda to 100% punktów na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym i ustnym. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 124