strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Międzynarodowa wymiana młodzieży w III LO na półmetku
13 kwietnia 2017 roku

Międzynarodowa wymiana młodzieży w III LO na półmetku

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim gości 24 uczniów oraz 2 nauczycielki ze szkoły partnerskiej St. Arboise w Chambery w rejonie Savoi we Francji. Wymiana finansowana jest przy współudziale funduszy unijnych.

To pierwsza wizyta francuskich uczniów w III LO podczas której realizowany jest projekt edukacyjny w języku angielskim: Budujemy naszą Europę. Realizacja tego projektu ma służyć poznawaniu i rozumieniu różnic kulturowych, budowaniu wzajemnych relacji i kontaktów oraz podnoszeniu sprawności językowej. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z Francji poznają zwyczaje naszego kraju, prezentowane były podobieństwa i różnice między systemami edukacyjnymi Polski i Francji. Nauczyciele zaś wymieniają się dobrymi praktykami, które wykorzystywane są w obu placówkach, by jak najlepiej przygotować młodzież do życia zawodowego i obywatelskiego.

zdjecieW ciągu 5 dni młodzież ma okazję wziąć udział w grach językowych i integracyjnych, warsztatach kulinarnych, spotkaniach z wolontariuszami, mediatorami rówieśniczymi, doradcą zawodowym, lekcjach laboratoryjnych z chemii i zajęciach koła origami. Przy akompaniamencie zespołu szkolnego „Niedograni” odtańczona została „belgijka”. Nasi goście zwiedzili Kalisz, Antonin i Poznań. Dla młodych Francuzów jest to również okazja do życia rodzinnego ze swoimi polskimi przyjaciółmi i poznania polskich tradycji świątecznych, a przede wszystkim doświadczenia polskiej gościnności, gdyż przyjmowani są  przez rodziny uczniów, jak twierdzą „po królewsku”.

Widząc harmonię i zaangażowanie z jaką młodzież ze sobą współpracuje, możemy stwierdzić, że to świetny pomysł na przełamywanie barier, wymianę doświadczeń, a co za tym idzie, poszerzenie horyzontów młodych ludzi - podsumowują koordynatorki projektu Beata Kaczmarek i Agnieszka Dudziak.

zdjecieW październiku 2017 r. młodzież III LO odwiedzi swoich rówieśników z Chambery. Goście z Francji przebywają w Ostrowie w dniach od 10 do 15 kwietnia 2017 roku.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 114