strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Inwestycyjna trylogia Powiatu przy ul. Wojska Polskiego
14 kwietnia 2017 roku

Inwestycyjna trylogia Powiatu przy ul. Wojska Polskiego

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego to największa inwestycja oświatowa ostatnich, którą realizować będzie Powiat Ostrowski. Dzięki niej nowy wizerunek zyska znaczna część miasta, bo powstanie obiekt z nowoczesną bryłą architektoniczną samego CKP, ale także otoczenie w postaci boisk, bulwar z małą architekturą, parkingi oraz zieleń.

zdjecie

Prowadzone przez Powiat Ostrowski inwestycje przyczynią się do rewitalizacji znacznej części miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na podkreślenie zasługuje kompleksowe podejście do zagospodarowania całego terenu.

Największym zadaniem jest budowa Centrum Kształcenia Praktycznego, inwestycji wartej kilkanaście milionów złotych, na którą Powiat Ostrowski złożył wniosek o środki unijne.

zdjecieWizualizacja od strony ul. Wolności

* ckp_wizualizacja1.jpg

Wizualizacja od ul. Wojska Polskiego 

- ‘’To jest zadanie, do którego przygotowywaliśmy się od dawna. Efektem ma być na wskroś nowoczesny pod względem architektonicznym obiekt, naszpikowany nowinkami technicznymi. CKP będzie sercem szkoleniowym dla uczniów szkół technicznych prowadzonych przez nasz powiat. Rynek pracy, przedsiębiorcy potrzebują specjalistów, a możemy im ich dać inwestując właśnie w nowoczesną bazę szkoleniową‘’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Tak wyglądać będzie teren wokół szkoły wraz z nowym boiskiem.

zdjecie

Zaawansowane prace ziemne przy powstającym boisku w Zespole Szkół Usługowych już trwają. 

Budowa CKP była inspiracją do zagospodarowania całego terenu wokół. Jednym z elementów jest powstanie nowego boiska sportowego wraz z otoczeniem przy Zespole Szkół Usługowych. Obiekt już jest w realizacji, a jego oddanie planowane jest jeszcze w tym półroczu. Zgodnie z projektem całość utrzymana zostanie w komponującej się błękitnej kolorystyce. Wokół szkoły oraz przy Młodzieżowym Domu Kultury pojawią się nowe nawierzchnie z płyt, miejsca do rekreacji oraz zieleń. Nowe przestrzenne oblicze, miejskiego bulwaru zyska chętnie wykorzystywane przez mieszkańców przejście tzw. „ścionka’’. Znikną płoty, pojawi się mała architektura oraz zieleń.   

zdjecie

zdjecie

Projekt nowego obiektu oraz stan obecny boiska przy III LO

- ’’Nasz projekt nie byłby spójny gdybyśmy się nie pochylili nad boiskiem przy III LO. To jest ostatni element sportowej trylogii inwestycyjnej w tym roku. Po boisku przy I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Usługowych także i tutaj w tym roku pojawi się nowy obiekt i będzie to pierwszy przyszkolny stadion lekkoatletyczny. Szutrowe bieżnie zastąpione zostaną nowoczesnymi pełnowymiarowymi nawierzchniami. Zyskają uczniowie, nauczyciele, ale także mieszkańcy Ostrowa’’ – zapowiada P. Rajski.

zdjecie

zdjecie

Pierwsze do użytku ozstanie oddane boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym 

Na boisku powstaną także siłownia zewnętrza oraz skocznie, a także boisko do badmintona. Tylko na te inwestycje Powiat Ostrowski przeznaczy ok. 15 mln zł.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 279