strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
„Nie ma śmieci – są surowce”
22 września 2017 roku

„Nie ma śmieci – są surowce”

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata - Polska 2017”. Dzięki młodym ludziom z miejskiego krajobrazu zniknęło blisko 5 ton śmieci.

„Sprzątanie świata - Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcję od 1994 roku koordynuje Fundacja „Nasza Ziemia”. „To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko” – czytamy na portalu fundacji. Tym razem hasło przewodnie nawiązywało do idei segregacji i przetwarzania odpadów: „Nie ma śmieci – są surowce”.  

W tegoroczne „sprzątanie świata”, które miało miejsce 15 września 2017r. zaangażowała się młodzież oraz nauczyciele z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Ostrowskiego. Uczniowie sprzątali głównie tereny wokół własnych szkół, miejskie tereny zielone, otoczenie „Orlików”, a także parki i okolice Stawu Szulca w Ostrowie.

zdjecie

Starostwo Powiatowe zapewniło uczestnikom worki i rękawice ochronne oraz pokryło koszty wywozu odpadów zebranych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W akcję włączyły się również samorządy gminne: Urząd Gminy i Miasta Odolanów oraz Urząd Gminy Przygodzice, które sfinansowały odbiór odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na ich terenie.

W czasie akcji udało się zebrać aż 4.909 kg odpadów!
Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 117