strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Wyjątkowy koncert wbrew grawitacji
9 października 2017 roku

Wyjątkowy koncert wbrew grawitacji

KONCERT NA ŚCIANIE rozpocznie Jubileusz 70- lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Jutro o godz. 21:00 można będzie uczestniczyć w przedstawieniu, którego autorem jest Ryszard Bazarnik znany z występów w show telewizyjnym „Mam talent”.

zdjecie

Ostrowska Szkoła Specjalna w tym roku obchodzi 70- lecie swojego istnienia.Po poznańskiej szkole, placówka przy ul. Kościuszki w Ostrowie jest najstarszą tego typu w Wielkopolsce. Zarówno dla dzieci, rodziców ale i mieszkańców przygotowano bogate obchody jubileuszowe. Z tej okazji odbędzie się niezwykły koncert. Ściany szkoły staną się sceną, na której rozegra się niepowtarzalne, barwne, pełne emocji muzyczne widowisko. Muzycy staną na pionowej scenie. Tego jeszcze w Ostrowie nie było.

zdjecie 

- Wszystkich serdecznie zapraszamy.  Na ścianie szkoły pojawią się liny, na których będą zamontowani muzycy wraz z instrumentami. Na pewno będzie to coś niespotykanego, oryginalnego, co należy zobaczyć na własne oczy- zaprasza Beata Serbakowska- dyrektor ZSS.

Koncert odbędzie się we wtorek 10 października 2017 roku o godz. 21:00 na ścianie frontowej szkoły. Ze względów organizacyjnych będzie kilka tymczasowych utrudnień w ruchu drogowym. Organizatorzy jednak liczą na wyrozumiałość.

- Zamykamy na dwie godziny ulicę, między godz. 20:30 a 22:30. Również poprowadzony będzie objazd autobusów. Wszystkie służby zabezpieczające teren są zaangażowane, także mieszkańcy i wszyscy chętni, którzy będą chcieli brać udział w koncercie, mogą się bezpiecznie poruszać przed szkołą, bo ruch komunikacyjny będzie chwilowo zablokowany- powiedziała Beata Serbakowska- dyrektor ZSS.

W środę od. godz. 9:00 zaplanowana jest Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Janiaka w ostrowskiej Konkatedrze. Tego samego dnia odbędzie się konferencja „ Janusz Korczak w interpretacji teraźniejszości wychowawczej”, która rozpocznie się od godz. 13:00 w szkolnej sali widowiskowej. W panelach dyskusyjnych wystąpią m.in. naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz przedstawiciele Polskiego Komitetu Korczakowskiego w Warszawie.

Część oficjalna Jubileuszu zaplanowana jest na czwartek 12 października 2017 r. w Ostrowskim Centrum Kultury. Następnie będzie można zwiedzić budynek szkolny, który na przestrzeni lat diametralne się zmienił.

zdjecie

- W ciągu kilku ostatnich lat w remont tego budynku zainwestowaliśmy kilka milionów złotych i myślę, że jubileusz 70- lecia będzie bardzo godnie obchodzony. Jest to szkoła wyjątkowa, przyjeżdżają tu dzieci z terenu całego powiatu, które wymagają szczególnej opieki. Otrzymują tu fachową pomoc- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Teraz to jedna z lepiej wyposażonych placówek, ma dostęp do wszystkich multimediów,  nowoczesnych pomocy dydaktycznych, sprzętu, pomieszczeń i sal, w tym nowej sali gimnastycznej z zapleczem.                                     

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 212