Elektronik 2024
Ponad 100 uczniów i uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przygotowało 56 prac, które brały udział w corocznym konkursie Elektronik organizowanym przez ZST. Była to 22. edycja konkursu.
Gala konkursu Elektronik 2024 odbyła się w czwartek, 18 kwietnia 2024 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Konkurs patronatem objął patronatem Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, który wręczył czek na kwotę 3500 zł dla zwycięzcy konkursu Gabriela Czubaka. Uczeń ZST otrzymał tytuł Superelektronika za stworzenie regulatora autokonsumpcji PV.
Spośród 56 prac wiele to prace interdyscyplinarne łączące elektronikę np. z informatyką, robotyką, automatyką czy mechaniką. Co ciekawe po raz pierwszy w konkursie udział brały prace wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Wyniki ELEKTRONIK 2024:
Nagroda Starosty i tytuł SUPERELEKTRONIKA 2024
Gabriel Czubak za pracę “Regulator autokonsumpcji PV”
I miejsce oraz tytuł Elektronika 2024 - Nagroda MAHLE
Paweł Obsadny za pracę “AiBach - automatyczny system grający na organach”
II miejsce - Nagroda ZAP KOOPERACJA
Marek Marczak, Wojciech Jakubczyk, Wojciech Adamski za pracę “AttoSorter - Urządzenie przemysłowe autonomicznie klasyfikujące odpady za pomocą algorytmu sieci neuronowej”
III miejsce - Nagroda ELEKTRONIX SYSTEM
Bartłomiej Biczak za pracę “Inteligentny kurnik”
nagroda za debiut ufundowana przez Stowarzyszenie ZAP Edukacja
Dawid Suś z klasy I R za pracę “Ramię robotyczne sterowane przy pomocy mniejszego ramienia”
Nagroda Przyjazna Szkoła Jazdy Szymon Jonczak – kursy na prawo jazdy kat. B oraz kurs doskonalający jazdę
- Jakub Markowski
- Kamil Kaniewski
- Patryk Grobelny
Nagroda ZAP ROBOTYKA – indywidualne szkolenia z programowania robotów przemysłowego i kolaboracyjnego FANUC dla:
- Kacper Kaczmarek
- Dawid Suś
Nagroda ZAP ROBOTYKA za projekt: ” Edukacyjne stanowisko z robotem SCARA” - szkolenie z programowania robotów przemysłowych FANUC dla:
- Kamil Kaniewski
- Jakub Markowski
- Patryk Grobelny
Nagroda ELEKTROSERV-ZAP dla Kacpra Kaczmarka w uznaniu za zaangażowanie i świadomość twórczą
Nagroda od Absolwentów M. Nawrota i R. Bieganka dla Kacpra Kaczmarka w uznaniu za zaangażowanie i świadomość twórczą
Wyróżnienia Specjalne – Nagrody LLT GROUP
- 1. Mateusz Trzmiel, Maciej Matysiak, Maksymilian Zwierz za pracę “Recykling Sond Meteo”
- 2. Szymon Kusiński, Hubert Żarnowski za pracę “Wzmacniacz lampowy”
Wyróżnienia - Nagrody Izby Przemysłowo Handlowej Południowej Wielkopolski
- 1. Volodymir Danilov za pracę “Rower elektryczny”
- Paweł Jakubek za pracę “Ramię robota oparte na mikrokontrolerze Arduino”
Nagrody ZAKŁAD PRZEMYSŁOWYCH SYSTEMW AUTOMATYKI
- Kamil Kaniewski, Jakub Markowski, Patryk Grobelny za pracę “Edukacyjne stanowisko z robotem SCARA”
- Gabriel Czubak za pracę “Regulator autokonsumpcji PV”
Nagrody BRAGER
- Marek Marczak, Wojciech Jakubczyk, Wojciech Adamski za pracę “AttoSorter - urządzenie przemysłowe autonomicznie klasyfikujące odpady za pomocą algorytmu sieci neuronowej”
- Gabriel Czubak za pracę „Regulator autokonsumpcji PV”
Nagroda ITE COM
Bartłomiej Kaj, Bartosz Gierlach, Tomasz Karwik za pracę “iTrash - segregacja odpadów”
Nagroda WYTWORNIA SPRĘŻYN GRRZEŚKOWIAK
Marek Marczak, Wojciech Jakubczyk za pracę “Radioteleskop Atto-3
Nagrody SKALMEX
- Paweł Obsadny za pracę “AiBach - automatyczny system grający na organach”
- Michał Kruszyk, Mateusz Błaszczyk za pracę “Rękawica migowa do przetwarzania języka migowego na mowę za pomocą sztucznej inteligencji GlowAI”
- Borys Gościniak, Filip Kusyk, Jakub Mikus za pracę “Kubica robot line follower”
Nagroda UNITED PETFOOD POLSKA
Kamil Kaniewski, Jakub Markowski, Patryk Grobelny za pracę “Edukacyjne stanowisko z robotem SCARA”
Nagroda GULCZ TECH
Hubert Żarnowski za pracę “Wzmacniacz słuchawkowy hybrydowy ECC82 “
Nagroda TRASKO AUTOMATYKA
Kamil Kaniewski, Jakub Markowski, Patryk Grobelny za pracę “Edukacyjne stanowisko z robotem SCARA”
Nagroda BIRDSTOOL Dawid Panas
Bartłomiej Biczak za pracę “Inteligentny kurnik”
Nagroda PKP CARGO Oddział Zachodni
Igor Benedyczak za pracę “Inteligentny dom ESP32”
Nagroda Wojskowej Akademii Technicznej
Borys Szymczak, Artur Liberski, Grzegorz Kuźniewski za pracę “Ploter CNC”
I miejsce za plakat promujący Konkurs o tytuł Elektronika Roku
Oliwia Kurzeja klasa IV G