strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Archiwum - rok 2016
Strony: 1234526

X Wystawa Bożonarodzeniowa w Domu Pomocy Społecznej w Psarach odbyła się przy wigilijnym stole, w towarzystwie prac plastycznych i magii iluzjonisty.  

Inwestycyjny budżet na 2017

30 grudnia 2016 roku

Rada Powiatu Ostrowskiego przyjęła budżet Powiatu Ostrowskiego na 2017 r. – „To budżet ambitny i proinwestycyjny’’ – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski przedstawiając założenia i najważniejsze projekty...

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 2016 roku

W dniu 27 grudnia 1918 wybuchło Powstanie Wielkopolskie. W 98. Rocznicę tego patriotycznego odbyły się 27 grudnia 2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Codzienność inspiruje

23 grudnia 2016 roku

O tym, że codzienność inspiruje przekonywali uczestnicy konkursu interdyscyplinarnego, jaki miał miejsce w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych. Młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych prezentowała...

Jakie studia, jaka praca?

23 grudnia 2016 roku

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, które pomogą odnaleźć się w rzeczywistości zawodowej.

Ponad 100 osób uczestniczyło w tradycyjnym spotkaniu wigilijno-opłatkowym przygotowanym przez Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie’” oraz Stowarzyszenie Rodzin na Rzecz Osób z Niedosłuchem.

Przy świątecznym stole

23 grudnia 2016 roku

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia nie brakuje wzajemnych życzeń i spotkań przy opłatku. W wigilijnej atmosferze spotkali się również pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim.

Wigilijny opłatek w powiecie

23 grudnia 2016 roku

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia Starosta Ostrowski wraz z członkami Zarządu Powiatu Ostrowskiego dzieli się opłatkiem z dyrektorami szkół i jednostek powiatowych oraz szefami służb i straży.

Wigilia w Bursie Szkolnej

22 grudnia 2016 roku

Biały obrus, blask świec, pachnący lasem świerk, barszcz z uszkami, pierogi, paszteciki i wreszcie uśmiechnięte twarze siedzących przy stole – to fragment scenerii minionej wieczerzy wigilijnej.

Jasełka i klasowe wigilie w IV LO

22 grudnia 2016 roku

Czwartek 22 grudnia 2016 roku - to w dzień wieczerzy wigilijnych, oczywiście nie tych spędzanych wieczorem w rodzinnymi gronie, lecz świętowanych z przyjaciółmi i kolegami ze szkoły. Takie spotkania odbyły się  w IV LO im....

Dnia 19 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IIb (grupy uczącej się języka polskiego w zakresie rozszerzonym), objętej patronatem akademickim Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez dr Agnieszkę Raubo....

„Bursa czyta Dzieciom”

21 grudnia 2016 roku

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska) – to jedna z idei, którą mieszkańcy Bursy starają się wpoić najmłodszym odbiorcom Programu Edukacji Czytelniczej.

MDK dla bezdomnych psiaków

21 grudnia 2016 roku

Dokładnie 372 kilogramy karmy, 4 koce i jedna miska – tyle udało się uzbierać na „Gwiazdce dla Zwierzaka” w Młodzieżowym Domu Kultury. Dary trafią do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował wykład pt. „Stosunki polsko-ukraińskie 1939-1947”.

22 utwory świąteczne zaprezentowane zostały podczas Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, jaki odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Dofinansowanie od cyfryzacji

20 grudnia 2016 roku

Około 120 tysięcy dokumentów, w tym mapy geodezyjne znajdujące się dotąd w powiatowych zasobach geodezyjnych w wersji klasycznej i analogowej zostanie przetworzonych do postaci cyfrowej. Cyfryzacja ma ułatwić obsługę także poprzez...

Na tradycyjnym przedwigilijnym spotkaniu opłatkowym obecni byli członkowie i sympatycy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Były życzenia, kolędy i łamanie się opłatkiem.

Dnia 12 grudnia 2016 roku w sali wykładowej im dra Józefa Jachimka w I Liceum Ogólnokształcącym,  miała miejsce prezentacja piątego numeru rocznika  „Nowy Promień”. Wydawca Stowarzyszenie Wychowanków...

Zuzanna Golec, uczennica klasy IV b Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim zasłużyła na ogromne wyróżnienie. Jej praca w ramach wolontariatu została zauważona i doceniona.

Powiat Ostrowski pozyskał dofinansowanie na jedną z największych inwestycji drogowych ostatnich lat. Na ostatni etap zadania realizowany w 2016 roku z budżetu państwa przeznaczono blisko 700 tysięcy złotych wsparcia.

Strony: 1234526