strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Archiwum - rok 2018
Strony: 1234515

W Zespole Szkół Ekonomicznych zainaugurowano innowacyjny projekt edukacyjno-zawodowy Młodzieżowe Misje Gospodarcze w  Południowej Wielkopolsce - Przedsiębiorczy Powiat Ostrowski. Projekt rozpoczyna działania w ramach VI edycji...

Spotkanie z tolerancją…

16 listopada 2018 roku

W III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim podsumowano projektu pod hasłem: „Spotkanie z tolerancją…”. Młodzi uczniowie uczą się tolerancji między innymi poprzez spotkania z obcokrajowcami i zagraniczne...

Coraz więcej usuwanego azbestu

16 listopada 2018 roku

W listopadzie 2018 roku została zakończona dziewiąta edycja programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Ostrowskiego”. W ramach tegorocznej edycji programu udało się usunąć 741 ton wyrobów...

Grupa uczniów z Lewkowa przejechała ze swojej szkoły do Sołectwa Michałków nową ścieżką rowerową. To symboliczne podsumowanie największej w ostatnich latach powiatowej inwestycji zrealizowanej z myślą o bezpieczeństwie...

Hołd dla Niepodległej w IV LO.

14 listopada 2018 roku

W piątek, 9 listopada 2018r. społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim włączyła się w szczególny rodzaj obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 100-lecie Niepodległej

14 listopada 2018 roku

Wyjątkowo uroczystą oprawę miały tegoroczne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbyły się 11 listopada 2018 r.  

100 okrążeń na 100 lecie

14 listopada 2018 roku

Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych postanowiła uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę szeregiem inicjatyw. Uczniowie grali, biegali, śpiewali, rysowali.

Od 15 listopada 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach trzeciej edycji „TECHNO – GRANT” – ów, które w tej edycji realizowane będą w nieco zmienionej formule.

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w ramach ćwiczeń wojskowych RENEGADE- SAREX 18 mogą być  uruchomione syreny alarmowe. Celem akcji jest sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Dzień Niepodległości w I LO

13 listopada 2018 roku

11 listopada 2018r. cała Polska świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości. Polacy wywalczyli prawo do samostanowienia zrzucając jarzma zaborców. Z tej okazji również w I Liceum Ogólnokształcącym odchody Dnia...

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego w ramach XX Igrzysk Dzieci SZS w Sztafetach Pływackich i XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Sztafetach Pływackich.

W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina wielką rolę w zakresie nauczania języków obcych odgrywają wyjazdy zagraniczne. Pod koniec października 2018r. 22 licealistów uczestniczyło w wycieczce do Londynu.

Zapraszamy na FESTIWALU STYLU I URODY

13 listopada 2018 roku

VI Ostrowskiego Festiwalu Stylu i Urody odbędzie się w niedzielę, 18 listopada 2018 w godzinach 10:00-15:00. W programie m.in. pokazy mody damskiej, męskiej i dziecięcej, pokazy fryzjerskie, zabiegi pielęgnacyjne i porady dietetyka. WSTĘP WOLNY!

Kolejowe stypendia w ZSBE

9 listopada 2018 roku

Uczniowie reaktywowanych kierunków kolejowych z ostrowskiej „budowlanki’’ po raz kolejny otrzymali od PKP stypendia naukowe. Wsparcie finansowe zwiększa mobilizację do nauki oraz daje pewność na dobrą pracę.

8. Konferencja ARISS w Polsce.

9 listopada 2018 roku

W dniu 20 października br., w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 8. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło około 80...

Uczniowie IV LO poszerzali wiedzę w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz w Bibliotece Głównej UAM w Poznaniu. Wizyta w stolicy Wielkopolski wynika z zawartej między placówkami współpracy.

11 listopada jest dla każdego Polaka dniem szczególnym, a 11 listopada 2018 roku stanowi datę wyjątkową – STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO. W III LO wyjątkową rocznicę uczczono na wiele sposobów.

Sensacją okazały się tegoroczne eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Do rywalizacji zakwalifikowali się tylko uczniowie z Powiatu Ostrowskiego!

Od 1 grudnia br. pacjenci będą mieli wystawiane wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. Już teraz do ZUS w województwie wielkopolskim wpływa takich zwolnień ponad 20 tys. tygodniowo. E-ZLA to dla chorych korzystne rozwiązanie.

Nowi radni powiatowi

6 listopada 2018 roku

W poniedziałek 5 listopada 2018 r. nowo wybrani radni powiatowi odebrali zaświadczenia o wyborze. Wręczyła je przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim Barbara Antonina Pieczyńska.  

Strony: 1234515