strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Archiwum - rok 2018
Strony: 12

Pożegnanie byłego dyrektora

20 lutego 2018 roku

W dniu 20 lutego 2018r. odbył sie pogrzeb ś.p. Jacka Skiby polonisty, wychowawcy, byłego komendanta ostrowskiego Hufca ZHP oraz wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Swoimi wspomnieniami o Zmarłym podzielił się dr...

Kup działkę od powiatu.

15 lutego 2018 roku

POWIAT OSTROWSKI POSIADA DO SPRZEDAŻY ATRAKCYJNE DZIAŁKI BUDOWLANE PRZEZNACZONE POD ZABUDOWĘ MIESZKANIOWĄ JEDNORODZINNĄ POŁOŻONE W REJONIE ULICY OGRODOWEJ W PRZYGODZICACH Działki o powierzchniach od 615 m2 do 738 m2.

Warsztaty dziennikarskie inaczej

12 lutego 2018 roku

W ramach współpracy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM z liceami ogólnokształcącymi, dnia 7 lutego 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Warsztaty Dziennikarskie.

Już po raz piętnasty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego zmagali się z ortograficznymi pułapkami w rywalizacji o Pióro Starosty Ostrowskiego.

Panowanie nad językiem

12 lutego 2018 roku

- ‘’Nie uważam, żeby język polski był zagrożony, bo język zawsze sobie poradzi’’ – mówiła Katarzyna Kłosińska, językoznawca podczas spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie....

Twórcze ferie w MDK

9 lutego 2018 roku

Każdy dzień z inną dziedziną sztuki – tańcem, teatrem, plastyką, muzyką. Tak właśnie można spędzić ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.  

59 wierszy z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych wpłynęło na Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu”. Konkurs został zorganizowany już po raz dziesiąty przez nauczycielki biblioteki szkolnej.

IV LO językami stoi

9 lutego 2018 roku

W czwartek, 8 lutego 2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się I Regionalny Konkurs Językowy dla szkół gimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. 47 uczniów rywalizowało w dwóch grupach językowych, angielskiej i...

6 lutego 2018 roku zakończył się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” w ramach XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” Sanok 2018. W wydarzeniu wziął udział Jakub Adamczak,...

Najdłuższy odcinek

8 lutego 2018 roku

Nazywana gminną obwodnicą trasa Sulisław-Niemojewiec- Przybysławice doczekała się gruntownej modernizacji. To jeden z najdłuższych odcinków dróg powiatowych zmodernizowanych w ub. roku.

Nagroda Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla’’ to propozycja dla architektów. W odbywającym się co dwa lata konkursie nagrodzone zostaną najlepsze realizacje architektoniczne na terenie Powiatu Ostrowskiego,...

Dwa medale przywieźli z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w tenisie stołowym zawodnicy LKS „TAJFUN” Ostrów Wielkopolski. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniu 4 lutego 2018 roku w Luboniu.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich, jakie odbyły się już po raz kolejny w ostrowskiej „czwórce”. Wystartowało 10 drużyn 3-osobowych....

Rada Powiatu protestuje!

6 lutego 2018 roku

Rada Powiatu Ostrowskiego jednogłośnie przyjęła Apel do władz Kalisza w sprawie zaniechania pomysłów powiększenia terytorium miasta poprzez aneksję części terenów gmin ościennych.

Baletowy wyjazd

2 lutego 2018 roku

Grupa baletowa „Fantazja” z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie wyjechała do Łodzi. Celem młodych tancerek było zobaczenie tamtejszej szkoły baletowej.

Rusza budowa ścieżki rowerowej do Lewkowa i Michałkowa. To największe, ale nie jedyne zadanie infrastruktury drogowej dla rowerzystów, które Powiat Ostrowski będzie realizować w 2018 roku.

W IV LO po niemiecku

1 lutego 2018 roku

„Deutsch ist in” to XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się  w czwartek 25 stycznia 2018, w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Na ratunek bez zawahania

1 lutego 2018 roku

W środę 31 stycznia 2018 r. Starosta Ostrowski spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy w minionym roku wykazali się wyjątkową postawą ratując ludzkie życie.

Edmund Marczak z Nowych Skalmierzyc swoje 100 urodziny obchodził na scenie. Przygotowany z tej okazji Benefis był okazją do złożenia życzeń jubilatowi.

Zdecydowanym triumfem indywidualnym, jak i drużynowym gospodarzy zakończyły się V Mistrzostwa Kibiców Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. Gościem honorowym była Marta Walczykiewicz – srebrna medalistka...

Strony: 12