strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Archiwum - rok 2019

Czas żałoby i zadumy

18 stycznia 2019 roku

Władze Powiatu Ostrowskiego wpisały się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ostrowskim Ratuszu w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska.

Po raz trzeci uczniowie ostrowskiej czwórki uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Było to możliwe dzięki współpracy pomiędzy szkołą a uniwersytetem.

Sprzętowe oko kardiologa

15 stycznia 2019 roku

Dwa nowe zestawy do badań holterowskich trafiły na oddział kardiologii ostrowskiego szpitala. To dar Grupy Fajny Kraków i Fundacji ZAP Zdrowie i Praca.

Zapraszamy na koncert w Wierzbnie

15 stycznia 2019 roku

Wesele do reklamacji

10 stycznia 2019 roku

Do sukni ślubnej, telefonu, umowy zawartej przez telefon, zorganizowanego przyjęcia weselnego, ale też przygotowania i montażu nagrobków, w sumie do wszystkiego można składać reklamacje. W 2018 r. takich spraw, którymi zajmował...

Samorządowcy noworocznie razem

8 stycznia 2019 roku

Już po raz dwudziesty samorządowcy Powiatu Ostrowskiego spotkali się na tradycyjnym noworocznym spotkaniu. Tym razem współorganizatorami imprezy byli Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce oraz Powiat Ostrowski.

Spotkanie z liderami

8 stycznia 2019 roku

Już po raz siódmy odbyło się noworoczne spotkanie z „Liderami życia Społecznego’’ ludźmi, którzy swoją działalnością i aktywnością wnoszą przyczyniają się do ubogacenia i rozwoju powiatowej wspólnoty.

Neurologia do remontu

8 stycznia 2019 roku

Oddział neurologiczny ostrowskiego szpitala zostanie kompleksowo wyremontowany. Radni powiatowi przeznaczyli na ten cel 3 mln zł w budżecie. To kolejna duża inwestycja w największej placówce zdrowia w powiecie.

Liczne staże zagraniczne odbyte w ramach zorganizowanych, europejskich ścieżek kształcenia zawodowego, to owoc ścisłej współpracy Zespołu Szkół Technicznych i Starostwa Powiatowego.

Budżet na nowy rok przyjęty

7 stycznia 2019 roku

Rada Powiatu Ostrowskiego przyjęła jednogłośnie budżet na 2019 rok. -,,To budżet realnych możliwości’’ -  powiedział starosta Ostrowski rekomendując przejecie stosownej uchwały.

Ultrasonograf dla szpitala

4 stycznia 2019 roku

Nowoczesny aparat ultrasonograficzny trafił na oddział ginekologii ostrowskiego szpitala. - „Nie ma bardziej nowoczesnych aparatów jeśli chodzi o urządzenia do ginekologii i położnictwa.’’ – powiedział Tomasz...