Prymusi 2010
Już po raz dziewiąty starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak uhonorował młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w nauce. W czwartek, 15 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim na Gali PRYMUSÓW, statuetkę ORŁA odebrało 48 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.
Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem oraz krótkim recitalem w wykonaniu Roberta Matuszewskiego i Piotra Słocińskiego, dyrektora i wicedyrektora z Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Podstawowym kryterium otrzymania statuetki ORŁA była wysoka średnia ocen oraz dodatkowe dokonania i sukcesy. Wśród wyróżnionych znaleźli się laureaci różnych konkursów, olimpiad, stypendyści premiera i inicjatorzy wielu przedsięwzięć. Każda szkoła, dla której organem założycielskim jest powiat ostrowski, desygnowała do nagrody czterech uczniów. Pozostałe placówki nominowały jedną osobę. W popołudniowe, czwartkowe spotkanie statuetkę odebrało w sumie 48 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego.
W uroczystym wręczeniu statuetki oprócz laureatów i ich rodziców udział wzięli: Włodzimierz Jędrzejak starosta ostrowski, Krzysztof Rasiak wicestarosta ostrowski, Zygmunt Lubieniecki wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Leszek Michalak i Marian Kocik członkowie Zarządu Powiatu Ostrowskiego, Mirosław Rychlik sekretarz powiatu oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.
Cieszę się bardzo, że po raz kolejny mogę uhonorować statuetką ORŁA najwybitniejszych uczniów z terenu powiatu ostrowskiego. Jest mi też niezmiernie miło powitać pierwszy raz na tej uroczystości rodziców naszej zdolnej młodzieży. Sądzę, że ta impreza zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe. Serdecznie wam wszystkim gratuluję tak ogromnego sukcesu, a rodzicom dziękuję za wychowanie tak zdolnej młodzieży - mówi starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak.
Uczniowie w towarzystwie rodziców odebrali Statuetki ORŁA z rąk starosty i wicestarosty ostrowskiego.
Myślę, że jest to wielkie wyróżnienie nie tylko dla powiatu ostrowskiego, ale również dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów naszych szkół. W tym roku zaprosiliśmy również do udziału w tym uroczystym wydarzeniu rodziców, którym należą się podziękowania i gratulacje ze strony władz samorządowych powiatu - mówi Krzysztof Rasiak, wicestarosta ostrowski.
Dla PRYMUSÓW, którzy otrzymali statuetkę jest to znakomita motywacja do dalszej pracy i zdobywania dalszych sukcesów.
Cieszę się, że mogę dzisiaj razem z moimi kolegami i koleżankami odebrać statuetkę za wysoką średnią oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach. Ja reprezentowałem naszą szkołę w turnieju piłki ręcznej, podczas którego zajęliśmy drugie miejsce. Moim marzeniem jest dostanie się na Politechnikę Poznańską na kierunek technika i budowa maszyn - mówi Michał Usarek, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.
Z sukcesów swoich dzieci cieszyli się również rodzice.
Jest to dla minie i mojej małżonki ogromny zaszczyt, że możemy wziąć udział w gali i stanąć obok syna kiedy odbiera tak cenne wyróżnienie. Nauka i technika w dzisiejszym świecie stawia przed młodymi ludźmi coraz większą poprzeczkę, ale PRYMUSI 2010 roku doskonale sobie z tym radzą - mówi wzruszony Sławomir Usarek, rodzic wyróżnionego ucznia.
Charakterystyka uczniów, którzy w tym roku otrzymali statuetkę ORŁA
I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
Małgorzata Nowak - uczennica kl. III, która uzyskała średnią ocen 5,3. Brała udział w licznych konkursach recytatorskich i językowych oraz olimpiadach do których można zaliczyć: Olimpiadę z Języka Polskiego, Olimpiadę Języka Angielskiego „Pokaż nam język'' i Olimpiadę Teologiczną. Udziela się w samorządzie szkolnym oraz w licznych uroczystościach szkolnych. Małgosia jest osobą wszechstronnie uzdolnioną, niezwykle wrażliwą a Jej obecność w szkole jest zauważalna na każdym kroku. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć szkolnych a także osobą na którą mogą liczyć zarówno koledzy jak i nauczyciele. Cechuje ją wysoka kultura osobista
Bartłomiej Dziadek - uczeń kl. III a o profilu humanistycznym, ze średnią ocen powyżej 5,3. Bartek co roku osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i wykazuje się głównie zainteresowaniami humanistycznymi, co owocuje udziałem w licznych konkursach językowych oraz literackich. Był jednym z finalistów Okręgowego Konkursu Wiedzy o Antyku. Oprócz tego Bartek wspaniale godzi naukę ze sportem, reprezentując szkołę w zawodach sportowych. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, z szacunkiem odnoszący się zarówno wobec nauczycieli jak i kolegów i koleżanek. Swoją wiedzą dzieli się z uczniami o większych problemach z nauką.
Karolina Bąk - uczennica kl. III d ze średnią ocen - 5,0. Karolina jest uczennicą niezwykle pracowitą i sumienną. Bardzo chętnie uczestniczy w konkursach i zawodach, odnosząc sukcesy na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich - np. zdobyła II miejsce indywidualnie i I drużynowo w Wojewódzkim Konkursie Obrony Cywilnej o Puchar Wojewody Wielkopolskiego a także otrzymała wyróżnienie honorowe w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym na opis obrazu pt. „Wschód słońca''.
Jakub Chleboś - uczeń kl. III c ze średnią ocen 4,8 przez 3 lata nauki w szkole. Jakub bierze udział w licznych konkursach na szczeblu rejonowym, powiatowym i wojewódzkim. W Olimpiadzie Matematycznej i Fizycznej był półfinalistą. Jest dobrym kolegą, który zawsze służy pomocą. Cechuje go wielka skromność i wrażliwość.
II Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
Aleksandra Mikołajczyk - uczennica klasy III o profilu humanistycznym ze średnią ocen 5,25. Ola to osoba wyjątkowo uzdolniona, o wszechstronnych zainteresowaniach i dużym potencjale intelektualnym. Największe sukcesy osiąga w dziedzinie nauki języków: ojczystego i obcych. Jest trzykrotną laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty Ostrowskiego, Ogólnopolską Mistrzynią Ortografii oraz finalistką centralnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Ola z powodzeniem uczestniczyła w etapach okręgowych olimpiad językowych: angielskiego i łacińskiego. Cechuje ją wysoka kultura osobista i ciekawa osobowość. Wykorzystując swe uzdolnienia artystyczne brała udział w wielu szkolnych uroczystościach, przedstawieniach, a jako recytatorka została laureatką rejonowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Anna Panek - uczennica klasy I, która uzyskała średnią ocen 5,13. Ania chętnie angażuje się w pracę na terenie szkoły i poza szkołą. Współpracuje ze szkolną gazetką „Re(y)moncik”, współredagując dodatek języka niemieckiego. Uczestniczy w różnych konkursach przedmiotowych, interesuje się szczególnie chemią i biologią Cechuje ją nienaganna kultura osobista, skromność i życzliwość.
Anna Filipiak - uczennica klasy III ze średnią ocen 5,09 o wszechstronnych uzdolnieniach i zainteresowaniach. Szczególnie interesują ją matematyka, informatyka i astronomia. Brała udział w wielu konkursach matematycznych zajmując w nich wysokie miejsca. Ania interesuje się również współczesną literaturą fantastyczną. Sama również pisze wiersze i opowiadania. Brała udział w konkursach poetyckich i recytatorskich, a w tym roku szkolnym zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim i zakwalifikowała się do etapu centralnego w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. Po ukończeniu liceum Ania chciałaby studiować informatykę i astronomię.
Aleksandra Żłobińska - uczennica klasy III ze średnią ocen 5,08. Jej ulubionymi przedmiotami są matematyka i wiedza o społeczeństwie. Brała udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej oraz w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Ola interesuje się literaturą, stara się być na bieżąco z wydarzeniami dziejącymi się na polskiej scenie politycznej i za granicą. Ponieważ interesuje się również kolarstwem, śledzi najważniejsze wyścigi w sezonie. Po ukończeniu szkoły chciałaby studiować stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ostrowie Wielkopolskim
Izabela Grzelak jest uczennicą klasy II g o profilu humanistyczno - dziennikarskim, ze średnią ocen 5,0. Pasjonuje się sportem i dziennikarstwem. W związku z tym brała udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych w III i w I LO w Ostrowie Wielkopolskim. W przyszłości chciałaby podjąć pracę dziennikarza sportowego. Iza jest osobą kontaktową i chętnie angażującą się w przygotowania licznych imprez i uroczystości szkolnych. W obecnym roku szkolnym pełni funkcję przewodniczącej samorządu szkolnego oraz redaktora naczelnego szkolnej gazetki „Ad rem”. Należy również do chóru szkolnego i drużyny dziewcząt w siatkówce. Bierze udział w różnych mistrzostwach i konkursach zajmując wysokie lokaty. W marcu tego roku przystąpiła do międzynarodowego certyfikatu biznesowego. Iza to rozpoznawalna i doceniana osobowość wśród społeczności uczniowskiej. Ma nieoceniony wpływ na życie szkoły. Angażuje się w pracę na rzecz innych w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariuszy, które umiejętnie godzi z obowiązkami szkolnymi.
Maria Tomczak jest uczennicą klasy 3c o profilu przyrodniczym ze średnią ocen 5,14. Interesuje się biologią i chemią. Tak więc chętnie bierze udział w konkursach związanych z tymi dziedzinami, zajmując wysokie miejsca. W bieżącym roku szkolnym jej praca badawcza pt. „Różnorodność flory naczyniowej rzeki Prosny w krajobrazie miejskim i rolniczym na ternie Kotliny Grabowskiej” zajęła III miejsce w etapie Wojewódzkim Olimpiady Biologicznej. Kolejną pasją Marysi jest sport. W związku z tym bardzo często reprezentuje szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych.
Dominika Urbaniak jest uczennicą klasy 3g o profilu humanistyczno - dziennikarskim i niekwestionowanym prymusem III Liceum Ogólnokształcącego, ze średnią ocen 5,33. Dominika to uczennica o wszechstronnych talentach i zainteresowaniach ukierunkowanych na przedmioty humanistyczne, a w szczególności historię i języki obce. Co roku brała udział w etapie regionalnym VIII, IX i X edycji konkursu „Pokaż nam język” z języka angielskiego. Odniosła sukcesy w wewnątrzszkolnych konkursach językowych i matematycznych. W roku szkolnym 2009/2010 zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej. Należy do zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki „Ad rem”. Jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności uczniowskiej. Wyróżnia się nieprzeciętną obowiązkowością i pracowitością. W roku szkolnym 2008/2009 była stypendystką Prezesa Rady Ministrów.
Agnieszka Wolnicka jest uczennicą klasy 3f o profilu humanistyczno-filologicznym, ze średnią ocen 5,1. Agnieszka to uczennica o zainteresowaniach ukierunkowanych na przedmioty humanistyczne, a w szczególności historię. W związku z tym chętnie przygotowuje się i uczestniczy w licznych konkursach o tematyce historycznej zajmując wysokie miejsca m. in. zakwalifikowała się do finału Konkursu Wiedzy o Antyku. Agnieszka zajęła także III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej na etapie diecezjalnym oraz zakwalifikowała się do finału Olimpiady.
IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
Mateusz Gąsiorowski jest uczniem klasy III f. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. W sposób szczególny interesuje się historią, prawem i wiedzą o społeczeństwie. Bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Do jego największych sukcesów można zaliczyć: zdobycie III miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Poznaniu oraz zdobycie finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Aktywnie działa w samorządzie klasowym i szkolnym. Cieszy się ogromnym autorytetem wśród uczniów. Jest obowiązkowy, pracowity i wymagający wiele od siebie.
Anna Maleszka jest uczennicą klasy II e. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, a w sposób szczególny interesuje się przedmiotami ścisłymi. Uczestniczyła m.in. w konkursie matematycznym „Matliga”, konkursie Wiedzy Ekonomicznej w którym zajęła III miejsce. Brała udział także w konkursie nt. życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w którym zajęła III miejsce. Jest obowiązkowa i bardzo pracowita. Cechuje ją wysoka kultura osobista zarówno w kontaktach z nauczycielami, jak i rówieśnikami.
Nikodem Sikorski jest uczniem klasy II f. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jego pasją jest historia i przedmioty społeczne. Do największych sukcesów Nikodema należą: zdobycie I miejsca w konkursie historycznym z „Wiedzy o II Wojnie Światowej”, zdobycie I miejsca w powiatowym etapie konkursu „Nasza Europa” i będzie reprezentował Powiat Ostrowski w etapie wojewódzkim. Uczestniczył także w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Jest aktywnym członkiem samorządu klasowego i inicjuje wiele przedsięwzięć, wzbogacających życie wewnętrzne w klasie. Jest koleżeński i potrafi skupić wokół siebie grono aktywnych uczniów.
Michał Usarek jest uczniem klasy III e. Osiąga dobre wyniki w nauce, szczególnie interesuje się osiągnięciami współczesnej techniki. Jako członek Samorządu Szkolnego organizuje i prowadzi wiele uroczystości i imprez wewnątrzszkolnych. Cechuje się wysoką kulturą osobistą i kulturą słowa w relacjach pomiędzy rówieśnikami i pracownikami szkoły. Bardzo chętnie podejmuje się realizacji zadań wzbogacania ceremoniału szkoły, tworzenia tradycji, zwyczajów i obrzędowości wewnątrzszkolnych.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim
Paulina Zmyślona - uczennica klasy IV a Technikum ze średnią ocen 5,0. Ciekawość poznawcza i duża samodzielność pozwalają jej poszerzać horyzonty wiedzy, stąd chętnie bierze udział w olimpiadach i konkursach. Znaczącym sukcesem Pauliny w bieżącym roku szkolnym jest zajęcie X miejsca w Ogólnopolskim Konkursie z Zakresu Rachunkowości, co zaowocowało zdobyciem wielu cennych nagród oraz wyjazdem do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Uczennica otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Z zaangażowaniem włącza się w życie klasy i szkoły. Chętnie podejmuje dodatkową pracę oraz aktywnie uczestniczy w zajęciach pozaszkolnych.
Piotr Figuła - uczeń klasy IV b Technikum jest uczniem sumiennym i systematycznym. Piotr wykazuje szerokie zainteresowania zarówno w zakresie przedmiotów zawodowych jak i ogólnokształcących. Poszerza wiedzę i umiejętności poprzez udział w projektach edukacyjnych, konkursach i olimpiadach do których należy zaliczyć: Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich (etap okręgowy w Poznaniu), Konkurs z języka angielskiego pt. „Pokaż nam język”, Olimpiadę Ekonomiczną (etap okręgowy w Poznaniu) i Konkurs z Rachunkowości. Piotr jest członkiem szkolnego zespołu, który razem z młodzieżą partnerskiej szkoły w Meiningen przeprowadził badania statystyczne w ramach projektu edukacyjnego „Wspólna Waluta, wspólny cel” finansowanego ze środków unijnych.
Katarzyna Sobczak - uczennica klasy III b Technikum. Jest wzorową uczennicą o wysokiej kulturze osobistej. Jest solidną, odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną i ambitną osobą. Nigdy nie odmawia pomocy koleżankom i kolegom. Jest wrażliwa na potrzeby innych, dlatego została Honorowym Dawcą Krwi - uczestnicząc w szkolnej akcji pt. „Krew na Mikołaja”. Angażuje się w życie szkoły. Jest członkiem chóru szkolnego, z którym bierze udział w imprezach szkolnych oraz konkursach chóralnych. Uczestniczyła również w projekcie edukacyjnym pt. „Inkubator Przedsiębiorczości”. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Brała udział w wielu konkursach, zarówno z przedmiotów ogólnokształcących jak i ekonomicznych. Do jej sukcesów można zaliczyć II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim z poezji Juliusza Słowackiego oraz wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „EUKLIDES”. Brała udział w II etapie konkursu ekonomicznego AD-REM. Katarzyna jest wzorem do naśladowania.
Katarzyna Bąk - uczennica klasy II b Technikum jest wzorową uczennicą o wysokiej kulturze osobistej. Jest solidną, odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną i ambitną osobą. Nigdy nie odmawia pomocy koleżankom i kolegom. Chętnie angażuje się w życie szkoły. Jest członkiem chóru szkolnego, z którym bierze udział w imprezach szkolnych oraz konkursach chóralnych. Katarzyna jest wszechstronnie uzdolniona, brała udział w konkursach przedmiotowych z geografii, matematyki, prawa i języka angielskiego. Została zakwalifikowana do etapu powiatowego konkursu „Nasza Europa” oraz etapu okręgowego „Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej”.
Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
Renata Morawska - uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik hotelarstwa ze średnią ocen 5,05. Renata to uczennica obowiązkowa, sumienna, zdyscyplinowana i chętna do pomocy koleżeńskiej. Chętnie bierze udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych do których można zaliczyć: konkurs matematyczny „MATLIGA”, konkurs piosenki religijnej, konkurs literacki i geograficzny. Renata w ubiegłym roku szkolnym została wyróżniona także Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Interesuje Ją muzyka, gra na gitarze i organach. Jest członkiem Skalmierzyckiej Orkiestry Dętej, w której gra na klarnecie.
Marta Owczarek - uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik hotelarstwa ze średnią ocen 4,82 i wzorowym zachowaniem. Uczennica każdego roku osiąga najwyższe wyniki w klasie i otrzymuje świadectwa z wyróżnieniem. Cechuje ją wysoka kultura osobista i sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych. Przestrzega zasad współżycia w grupie i społeczeństwie. Jest koleżeńska i otwarta na potrzeby innych. Konsekwentnie realizuje swoje plany i zamierzenia. Bierze udział w konkursach szkolnych i poza szkolnych. Jest życzliwa w stosunku do koleżanek i kolegów a także chętnie im pomaga.
Agnieszka Lesińska - uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Jest wzorową uczennicą, przez trzy lata otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem i wykazała się 100% frekwencją. Pełniła funkcję przewodniczącej klasy a obecnie pełni funkcję skarbnika. Agnieszka jest osobą o szerokich zainteresowaniach. Cechuje ją wysoka kultura osobista. Jest skromną, sumienna, zdyscyplinowana i zawsze chętna do pomocy. Odpowiedzialna za siebie i innych.
Natalia Kowalska - uczennica klasy Technikum w zawodzie kelner. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej średnia ocen w I półroczu roku szkolnego 2009/2010 wyniosła 4,75. Od I klasy otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem. Wysokie wyniki w nauce osiąga nie tylko dzięki wszechstronnemu uzdolnieniu, ale także dzięki ogromnej pracowitości. Swoją wiedzę zgłębia dodatkową lekturą. W ubiegłym roku szkolnym była Laureatką stypendium Prezesa Rady Ministrów. Natalia jest uczennicą obowiązkową, sumienną, zdyscyplinowaną i bardzo pracowitą. Cechuje ją wysoka kultura osobista i chęć niesienia pomocy innym. Na uznanie zasługuje także Jej zaangażowanie w życie klasy i szkoły.
Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim
Daria Kołodziej - uczennica klasy IV Technikum, w zawodzie technik geodeta. W bieżącym roku szkolnym otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Daria to dwukrotna finalistka szczebla Centralnego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Brała udział w licznych konkursach, na etapach rejonowych, m. in. w konkursie recytatorskim, poetyckim, ortograficznym, w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej a także w I Powiatowym Konkursie Geograficznym, gdzie otrzymała wyróżnienie. Daria aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Od dwóch lat jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć m in. aktywnie włączyła się w organizację koncertu charytatywnego na rzecz chorej koleżanki.
Dawid Strączkowski - uczeń klasy IV Technikum, w zawodzie technik geodeta. Laureat szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. W poprzednim roku szkolnym zajął II miejsce w konkursie matematycznym MATLIGA, w kategorii technika. Brał udział w etapach rejonowych konkursów: Wiedzy o Unii Europejskiej i w I Powiatowym Konkursie Geograficznym. Wraz ze szkolną reprezentacją chłopców zdobył mistrzostwo powiatu w siatkówce, brał również udział w rozgrywkach na etapie rejonowym. Dawid aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Swoje umiejętności i zdolności matematyczne, a także skrupulatność i dokładność, wykorzystuje pełniąc od trzech lat funkcję skarbnika Samorządu Uczniowskiego.
Jakub Tomalkiewicz - uczeń klasy IVTechnikum, w zawodzie technik architektury krajobrazu. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Reprezentował szkołę będąc zawodnikiem szkolnej drużyny koszykówki. Brał udział w szkolnych konkursach, m.in. na najciekawszy plakat propagujący zdrowy tryb życia pod nazwą „Życie bez nałogów” oraz na najefektowniejszą dekorację świąteczną. Jakub uczestniczył również w Powiatowym Konkursie Ekologicznym w którym szkoła zajęła I miejsce. Swoimi pracami wzbogaca prezentację szkoły podczas Drzwi Otwartych.
Damian Tondaś - uczeń klasy II Technikum w zawodzie technik geodeta. Wykazuje szczególne zainteresowanie przedmiotami zawodowymi geodezyjnymi. Pod kierunkiem nauczyciela, a także samodzielnie, poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie, dzięki czemu odniósł znaczący sukces - został finalistą szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Trzeba zaznaczyć, że finalistą tej Olimpiady, po raz pierwszy w historii szkoły, został drugoklasista. Damian aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, w samorządzie klasowym pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Uczestniczy także w licznych kołach zainteresowań : geodezyjnym, matematycznym i językowych.
Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
Marta Korpys - uczennica II klasy Technikum mechatronicznego ze średnią ocen 4,8. Jest przewodniczącą samorządu klasowego. Marta jest jednym z redaktorów gazetki „ChwaZSTek”, która zajęła w ubiegłym roku szkolnym pierwsze miejsce w konkursie gazetek szkolnych. Działa w szkolnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także bierze udziału w licznych imprezach szkolnych . Uprawia turystykę, biegi i jeździ na nartach. Marta jest Laureatką Olimpiady Innowacji Technicznych, współtwórczynią sukcesu szkoły - czyli pierwszego miejsca na liście rankingu „Rzeczpospolitej” wśród szkół ponadgimnazjalnych na terenie dawnego województwa kaliskiego.
Mateusz Jokiel - uczeń klasy „mechatronicznej” ze średnią ocen 4,9. Mateusz to młody gentelman. Jest Laureatem Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, a więc kolejnym współtwórcą prestiżowego sukcesu szkoły w związku z rankingiem szkół. Mateusz interesuje się sportem, motoryzacją i elektroniką. Lubi też zwierzęta. Jest stypendystą Fundacji Papieskiej „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przyszłości chciałby ukończyć studia na Politechnice na kierunku mechatronika i założyć własną działalność gospodarczą.
Michał Regus - uczeń klasy IV Technikum mechatronicznego. Michał jest prymusem szkoły ze średnią ocen 5,3. Zdobył tytuł Finalisty Regionalnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji, jednocześnie wygrywając cenną nagrodę w postaci pięknego quada. Michał to osoba o niezwykle szerokich i różnorodnych zainteresowaniach. Sumiennie przygotowuje się do przyszłych studiów. Chętnie poszerza umiejętności zawodowe, zdobywając dodatkowe kompetencje i kwalifikacje. Szkoła pokłada spore nadzieje w Michale jako przyszłym naukowcu.
Hubert Ampuła - uczeń klasy IV Technikum mechatronicznego ze średnią ocen 4,8. Hubert to „człowiek orkiestra” wirtuoz gitary i elektroniki. Kilkakrotnie otrzymywał powiatowe wyróżnienie jako „Młody Artysta” Ostatnio zdobył I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsacz i skomponował muzykę do musicalu pt. „Bajkoteka marzeń” w reżyserii Pani Aliny Janikowskiej, którego premiera odbędzie się we wrześniu br. Hubert jest laureatem niezliczonych konkursów gitarowych oraz kolejnym współtwórcą ogromnego sukcesu szkoły- jako finalista i laureat Olimpiady Innowacji Technicznych.
Zespół Szkół Transportowo - Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim
Krystian Krampilc - uczeń II klasy Technikum w zawodzie technik mechanik ze średnią ocen 4,61. Ze wszystkich przedmiotów uzyskał oceny bardzo dobre i dobre. Interesuje się majsterkowaniem, wędkowaniem oraz motoryzacją. W przyszłości pragnie otworzyć własny warsztat samochodowy.
Tomasz Grygiel - uczeń I klasy Technikum w zawodzie technik elektryk, który osiągnął średnią ocen 4,66. Z wychowania fizycznego, podstaw elektrotechniki i elektroniki uzyskał oceny celujące. Jest reprezentantem szkolnej drużyny piłki ręcznej, która zdobyła wicemistrzostwo województwa wielkopolskiego w szkolnych rozgrywkach pod nazwą „Licealiada”. Należy także do Klubu Piłki Ręcznej „OSTROVIA”. Bierze też udział jako reprezentant kadry juniorów w rozgrywkach ligowych.
Matusz Turski - uczeń III klasy Technikum o specjalności obsługa i naprawa pojazdów samochodowych ze średnią ocen 4,65. Z przedmiotów wychowanie fizyczne, układy sterowania i regulacji otrzymał oceny celujące. Dwukrotnie zakwalifikował się do stypendium Prezesa Rady Ministrów, co oznacza, że uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole. W tym roku szkolnym także jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Interesuje się motoryzacją, szczególnie naprawą samochodów oraz sportem. Bardzo solidnie traktuje przygotowania do wykonywania w przyszłości zawodu zdobywając dodatkowe uprawnienia i kompetencje, czego dowodem jest uzyskanie certyfikatu blacharstwa samochodowego. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły reprezentując ją w konkursach „Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz geografii fizycznej”. W przyszłości chce podjąć pracę w firmie rodzinnej i jednocześnie kontynuować naukę na studiach wyższych na politechnice.
Mateusz Smykacz - uczeń II klasy Technikum w zawodzie technik elektryk ze średnią ocen 4,50. Interesuje się wędkowaniem i strzelectwem sportowym. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły reprezentując ją w zawodach strzeleckich z kbks. Po osiągnięciu pełnoletniości chce uzyskać członkostwo w stowarzyszeniu strzelectwa sportowego Bellona w Kaliszu, oraz uzyskać pozwolenie na posiadanie broni sportowej. Bardzo poważnie traktuje przygotowanie się do wykonywania w przyszłości zawodu technika elektryka, czego wyrazem była samodzielnie przygotowana prezentacja multimedialna dotycząca prekursorów tworzących podstawowe prawa, na których opiera się elektrotechnika. Prezentacja ta została przedstawiona wszystkim uczniom w szkole z klas o specjalności elektrycznej. Mateusz w przyszłości planuje studia politechniczne na wydziale elektrycznym.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach
Mateusz Janiak jest uczniem kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Przygodzicach. Mateusz to uczeń pilny i obowiązkowy; osiąga najlepsze wyniki w nauce w szkole. Aktywnie działa w organizacjach szkolnych, tj. klub teatralny, kabaret „Op'ciach” i gazetka szkolna. Reprezentuje szkołę na wielu uroczystościach lokalnych oraz w Poczcie Sztandarowym. Działa na rzecz szkoły angażując się w rekrutację oraz organizację wszystkich imprez szkolnych i lokalnych takich jak: Dni Otwarte Szkoły, Targi Edukacyjne, Targi Rolno-Ogrodnicze. Działa także w Wolontariacie. Bierze aktywny udział w zawodach sportowych osiągając sukcesy na szczeblu regionalnym. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów.
Damian Wawrzyniak - jest uczeniem kl. II Technikum Agrobiznesu w Przygodzicach. Osiąga wysokie wyniki w nauce. Aktywnie i bezinteresownie działa społecznie na rzecz klasy i szkoły, działa także w wolontariacie. Reprezentuje szkołę w olimpiadach i konkursach sportowych i przedmiotowych na szczeblu regionalnym. Promuje placówkę podczas imprez okolicznościowych, takich jak Dni Otwarte Szkoły, Targi Rolno-Ogrodnicze. Można na nim polegać, jest lubiany w klasie i szkole. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów.
Martyna Wałęsa - jest uczennicą klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu zarządzanie kryzysowe. W pierwszym półroczu uzyskała najwyższą średnią ocen w klasie i wzorowe zachowanie. Jest aktywna w zdobywaniu wiedzy, uczęszcza na kursy komputerowe do Centrum Kształcenia na Odległość w Przygodzicach, współtworzy stronę internetową internatu szkolnego. Martyna jest osobą sumienną i koleżeńską. Dąży do wyznaczonych przez siebie celów. Chętnie pomaga słabszym kolegom i koleżankom w nauce, działa także w wolontariacie. Ponadto interesuje się sportem. Należy do szkolnej drużyny dziewcząt w piłce ręcznej.
Katarzyna Frąszczak - jest uczennicą klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu zarządzanie kryzysowe. W I półroczu uczennica uzyskała średnią 4,8 i wzorowe zachowanie. Kasia aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Należy do drużyny siatkarskiej dziewcząt. Wraz z drużyną zdobyła mistrzostwo powiatu ostrowskiego i wicemistrzostwo Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt. Należy do Rady Internatu. Pomaga słabszym uczniom. Razem z wychowawcami klas zarządzania kryzysowego współtworzyła film na Konkurs „Policyjna Klasa Roku”.
Zespół Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim
Wojciech Michno - uczeń V klasy szkoły muzycznej II stopnia. Zdobywca głównej nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Patri Patriae” organizowanym przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Konkurs Kompozytorski był poświecony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Wojtek zdobył nagrodę za kompozycję pt: „Modlitwa o wysłuchanie”. Do konkursu przygotowywał się pod kierownictwem pana Andrzeja Henryka Bączyka.
Włodzimierz Albota - uczeń III klasy sześcioletniego cyklu nauczania szkoły muzycznej I stopnia. Otrzymał wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny- Stefańskiej w Żaganiu w grupie I. Należy również wspomnieć, że konkurs w którym brał udział jest jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych odbywających się w Polsce.
Daniel Kobielski - uczeń II klasy szkoły muzycznej II stopnia. Daniel jest Laureatem I miejsca w XVIII Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Poznaniu. Poczynania młodych adeptów sztuki oceniało Jury złożone z wykładowców Akademii Muzycznej w Poznaniu pod przewodnictwem prof. Mieczysława Koczorowskiego.
Kamil Krysiak - uczeń klasy V szkoły muzycznej II stopnia. Brał udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych- ETIUDA 2009. Jego wykonanie utworu Karla Elbe -„Koncert” oraz Charlsa Collina- Etiuda nr 2 zostało docenione poprzez zdobycie III miejsca. Koncert miał rangę międzynarodową i przeznaczony był dla uczniów wszystkich typów szkół. Kamil zakwalifikowany był do grupy B, w której znalazło się łącznie 51 uczestników.
Liceum Ogólnokształcące w Odolanowie
Dorota Latkowska - uczennica klasy II c. W pierwszym półroczu uzyskała średnią ocen 5,15 i wzorowe zachowanie. Dorota interesuje się biologią, geografią i historią. Pragnie studiować pedagogikę i pracować jako pedagog w szkole. W tym roku szkolnym brała udział w trzech konkursach: biologicznym - Internetowy konkurs o płazach, ekologicznym „Eko-Planeta” oraz historycznym o II wojnie światowej. Jest osobą bardzo aktywną, zawsze chętną do pracy - lubianą przez koleżanki i kolegów.
Polsko - Kanadyjskie Liceum Ogólnokształcące
Vanessa Hartl - to uczennica, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Za I okres roku szkolnego 2009/2010 jej średnia ocen wyniosła 4,9. Bierze aktywny udział w życiu szkoły poprzez uczestniczenie w kołach zainteresowań a także reprezentację szkoły w konkursach. Vanessa jest uczennicą bardzo koleżeńską, cieszy się sympatią wśród uczniów i nauczycieli Liceum. Cechuje Ją wysoki poziom kultury osobistej.
Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek
Leszek Jankowski - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek. W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego uzyskał średnią ocen 5,33. Leszek jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Jest wszechstronnie uzdolniony, zdyscyplinowany i ambitnie dąży do wybranego celu. Najlepsze wyniki osiąga z przedmiotów ścisłych: matematyka, fizyka a także języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Interesuje się szczególnie matematyką i to z nią zamierza związać swoją przyszłość. Leszek wziął w tym roku szkolnym po raz drugi udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego i Niemieckiego oraz w Olimpiadzie Matematycznej. W Olimpiadzie Matematycznej oraz Języka Angielskiego przeszedł do etapu wojewódzkiego. Leszek przykłada także dużą wagę do sportu, jego hobby to jazda na rowerze.
Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej
Aneta Sajewicz - jest uczennicą klasy I Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej. W pierwszym okresie bieżącego roku szkolnego uzyskała najwyższą średnią w szkole 5,12. Aneta to osoba niezwykła. Cechuje ją skromność i bardzo wysoka kultura osobista. Wzorowo pełni powierzone Jej funkcje. Jest osobą wrażliwą, zdyscyplinowaną i taktowną. Dużo wymaga od siebie, a przy tym utrzymuje dobre stosunki w zespole klasowym. Koleżanki i koledzy zawsze mogą liczyć na jej pomoc i współpracę. Została obdarzona wieloma uzdolnieniami. Chętnie wykonuje prace plastyczne wykorzystując różne techniki. Wykazuje się także pomysłowością i kreatywnością, co udowodniła przygotowując warsztaty matematyczne podczas VI Festiwalu Nauki pod hasłem: „Kreatywność kluczem do sukcesu”. Aneta uczestniczyła także w projekcie „Odnawialne źródła energii - alternatywa czy konieczność?" realizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Jednym z elementów projektu był konkurs interdyscyplinarny pod hasłem „Zabawy z wodą”, w którym zajęła I miejsce.
Uczennica pragnie w przyszłości studiować teologię i dlatego rozwija swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w licznych przedsięwzięciach m.in. brała udział w Konkursie Fotograficznym pt. „Ojcostwo” organizowanym przez Diecezję Kaliską w ramach Kongresu Józefologiczego.
Potwierdzeniem na wyjątkowość i nieprzeciętność działań Anety nie tylko w sferze intelektualnej, ale również społecznej niech będą słowa Paula Johanna Tillicha: „Mądrzy są wszyscy ci, którzy poznali zarówno potrzebę, jak i granicę wiedzy wszelkiej i którzy zrozumieli, że miłość jest większa niż wiedza”.