strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Prowincja Forli-Cesena
26 lipca 2011 roku

Prowincja Forli-Cesena

Prowincja Forlì-Cesena (wł. Provincia di Forlì-Cesena) jest jedną ze 110 podobnych jednostek we Włoszech. Włoskie prowincje to odpowiedniki polskich powiatów. Forli-Cesena wchodzi w skład większego regionu o nazwie Emilia-Romania, w którym największe miasta to Bolonia, Parma, Modena czy Rawenna. Prowincja Forli–Cesena licząca około 380 tysięcy mieszkańców składa się z 30 mniejszych jednostek, jakimi są gminy.

zdjecie

Prowincja Forli-Cesena urzeka różnorodnością krajobrazu, od zalesionych wzgórz apenińskich, po wybrzeże Adriatyku. Baśniowe górskie krajobrazy, z bukowymi lasami, wyrzeźbionymi przez rzeki dolinami, czystym powietrzem i malowniczo usytuowanymi miasteczkami sprawiają, że jest to miejsce wypoczynku wielu turystów. Oprócz nieskażonej przyrody obszar obfituje w zabytkowe budowle noszące do dziś ślady burzliwej historii. Niemal na każdym kroku znajdują się dawne fortyfikacje, bogate w dzieła sztuki zamki, klasztory i kościoły lub słynne biblioteki i muzea.

zdjecie

zdjecie

Równocześnie jest to jeden z ważniejszych w Europie ośrodków produkcji rolniczej, która ma tutaj wielowiekowe tradycje. Tereny nizinne prowincji zostały podporządkowane produkcji warzyw i owoców. Kolejne pokolenia farmerów zajmujący się uprawą oliwek, winorośli, brzoskwiń, kiwi, zbóż  ukształtowały niepowtarzalny krajobraz. Równinna część prowincji została wręcz symetrycznie poszatkowana prostokątnymi poletkami, łąkami, sadami i winnicami. Obok rolnictwa prężnie rozwija się sfera usług oraz przemysł maszynowy, związany z przetwórstwem spożywczym.

zdjecie

Odwiedzin: 483