strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Plenerowy wymiar sztuki w G33
26 czerwca 2014 roku

Plenerowy wymiar sztuki w G33

Towarzyszenie niezależna galeria 33 w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na I międzynarodowy plener malarsko - rzeźbiarski pod hasłem „Plenerowy wymiar sztuki”, który odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 6 lipca 2014 roku!

„Plenerowy wymiar sztuki” to pierwsza tego typu impreza artystyczna organizowana przez stowarzyszenie galeria 33, w ramach realizacji projektu pod hasłem: „Plenerowy wymiar sztuki”, którego celem jest promocja miasta Ostrowa Wielkopolskiego uwydatniająca zabytkowe miejsca stanowiące o historii miasta. Do udziału w plenerze zaproszonych zostało kilkunastu artystów z kraju i zagranicy, w tym z Białorusi, Francji, Niemiec i Ukrainy. W programie plenerowym artyści będą wykonywać prace artystyczne na rzecz miasta Ostrowa wielkopolskiego. Miejscem działania artystów będzie teren miasta Ostrowa Wielkopolskiego: galeria 33, ostrowska synagoga „ogród sztuki”, rynek ostrowski i piaski szczygliczka. Zaplanowane atrakcje kulturalno-artystyczne będą okazją do poznania dziedzin sztuki w plenerze i zagospodarowania czasu wolnego ostrowian i wszystkich zainteresowanych udziałem w zaplanowanym wydarzeniu.

zdjecie

Podsumowaniem całokształtu działań plenerowych będzie prezentacja wykonanych prac w ośrodkach kulturalnych miasta Ostrowa Wielkopolskiego: ostrowskiej synagodze i Ostrowskim Centrum Kultury.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 127