strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
II Koncert przy ruinach
22 sierpnia 2014 roku

II Koncert przy ruinach

Przy ruinach XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej (gmina Raszków) w sobotę 30 sierpnia 2014 r. o godz. 19.30 odbędzie się koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania. Wydarzenie współfinansowane jest przez Powiat Ostrowski.

- Po raz drugi organizujemy przy zabytkowych ruinach koncert tego zespołu - ubiegłoroczny spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności - uczestniczyło w nim ok. 300 osób, mimo, że był to pierwszy w historii koncert przy ruinach znajdujących się w szczerym polu. Poprzez tą inicjatywę chcemy odnowić pamięć o zabytku, w którym przed 300 laty czczony był łaskami słynący obraz Matki Boskiej Loretańskiej, dziś znajdujący się w kościele parafialnym w Skrzebowej. Koncert jest okazją do zbiórki datków na dalszą konserwację ruin kaplicy – wyjaśnia Karol Marszał, organizator przedsięwzięcia.

zdjecie

Koncert pod tytułem „Santo - w hołdzie św. Janowi Pawłowi II” to składanka utworów z różnych oratoriów Zespołu LUMEN, związanych tematycznie z Wielkim Polakiem. To utwory żarliwe i osobiste, skomponowane z rozmachem i energią. To muzyka i modlitwa dla wszystkich. Słychać w nich echo rytmów Ziemi Obiecanej i muzyki gospel, instrumentarium klasyczne i współczesny pop. Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN to grupa rodzinna. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą. Na gitarze basowej gra mąż Aleksandry – Marcin Figaj, a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz, żona Michała. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich jeszcze jedno: chcą grać i śpiewać dla Pana Boga.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 122