Fryzjerski świat marzeń
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki odbyła się z udziałem ostrowskich uczennic Zespołu Szkół Usługowych. Tematem przewodnim tej edycji był świat marzeń „Sweet dreams”.
W konkursie wzięło udział 34 zawodników, także ze szkół fryzjerskich w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Pile, Gdańsku, Koszalinie, Radziejowie, Grudziądzu, Koronowie, Olsztynie, Samostrzelu, Brodnicy. Dnia 3 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy ostrowski Zespół Szkół Usługowych reprezentowały Paulina Mądra i Patrycja Krzyżaniak z klasy 3 tc, kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fryzury damskiej spójnej z ubiorem i makijażem. Wyobraźnia i kreatywność dziewcząt oraz ich umiejętności nie zawiodły. W czasie 60 minut Paulina wykonała stylizację pod tytułem władczyni wszechświata, dla której inspiracją był nieskończony i tajemniczy wszechświat. Patrycja w ciągu godziny stworzyła stylizację po tytułem królowa pawi symbolizującą godność i dostojność. Modelkami prezentującymi kreacje konkursowe były Patrycja Śron z klasy 2 tb i Weronika Kubik z klasy 2 tc. Dziewczęta stworzyły fantastyczny team, który dostarczył nam niesamowitych wrażeń wzrokowych i pozytywnych emocji. Efekty pracy Pauliny i Patrycji zostały docenione przez jury konkursowe oraz sponsorów. Zaowocowało to:
- III miejscem w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki dla Pauliny Mądrej,
- Wyróżnieniem od Fale Loki Koki Grupa Polwell dla Pauliny Mądrej,
- Specjalnym Wyróżnieniem Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki dla Patrycji Krzyżaniak,
- Wyróżnieniem od Zuzanny Sumirskiej autorki publikacji i podręczników dla Patrycji Krzyżaniak.
Dodamy, że stylizacje dostrzegane i doceniane były również przez wielu uczestników i gości konkursu. Nasza ekipa zebrała wiele pochlebnych opinii i gratulacji za wyczucie proporcji i smaku, kompozycję elementów i formę, oryginalność użytych materiałów. Zadziwiał sposób wykorzystania i połączenia pianki tapicerskiej, styropianu i pawich piór.
Młodzież przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych fryzjerskich
i odzieżowych Katarzyny Stawickiej przy wsparciu Iwony Świtałowskiej i Joanny Sroki – Haniewicz.