III LO w ogólnopolskim projekcie
Zaledwie miesiąc minął od podpisania umowy o współpracy pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym a Szkołą Główną Handlową w Warszawie, a już uczniowie tej szkoły skorzystali z udziału w projekcie X edycji ogólnopolskiego projektu CEMS Chance.
CEMS Chance X jest to ogólnopolski projekt, którego organizatorem jest CEMS Club Warszawa, organizacja non-profit działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. X edycja projektu odbyła się w dniach 17-21 maja 2016 r. w Warszawie! W tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ została połączona ze zjazdem uczestników poprzednich dziewięciu edycji. Do tegorocznego projektu aplikowało ponad 400 uczestników - 40 zostało wybranych, wśród nich znalazła się uczennica i uczeń III LO - Aleksandra Klorek i Robert Kulesza.
Niezwykle bogaty program projektu obejmował interesujące warsztaty i szkolenia dotyczące: doradztwa zawodowego, autoprezentacji, zarządzania czasem, specyfiki certyfikatów językowych, inspirujące panele motywacyjne prowadzone przez znane osoby ze świata biznesu, sportu czy mediów oraz integracyjne wyjścia połączone ze zwiedzaniem Warszawy. Udział w projekcie ma inspirować młodych ludzi do działania, rozwijania swoich pasji i zainteresowań, ma pomóc w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej, a także wzbudzać chęć do nauki i wytrwałej pracy.
- ‘’Podczas 5 dni mogliśmy zobaczyć jak wygląda uczelnia, zwiedzić Warszawę, poznać osoby z całej Polski oraz uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wykładach. Spotkania prowadzili m.in.: Kinga Burzyńska - prezenterka Dzień Dobry TVN, Marcin Wojciechowski-polski dziennikarz muzyczny, związany z Radiem Zet oraz Piotr Cieszewski - zdobywca Mount Everest, profesjonalny mówca, ambasador Szlachetnej Paczki, maratończyk, taternik, Beata Pawlikowska - polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Każde zajęcia były bardzo ciekawe i dawały dużo motywacji.
Dotyczyły m.in.: racjonalnego odżywiania, różnych typów osobowości, doradztwa zawodowego. savoir-vivre, podróżowania autostopem, studiów za granicą, a także skutecznego przechodzenia procesu rekrutacji. Oprócz warsztatów na uczelni organizatorzy zadbali o świetną atmosferę, zabawę i integrację. Odbyła się gra terenowa, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Warszawy np.: muzeum Historii Żydów Polskich, graliśmy w laserowy paintball oraz w kręgle. Nasi mentorzy dbali o to aby niczego nam nie brakowało, abyśmy czuli się jak w domu, zawsze mogliśmy przyjść do nich z każdym problemem i porozmawiać. X edycja zapisze mi się w pamięci na pewno na długie lata. Dzięki Cems Chance zdobyłam motywację do działania, nauczyłam się, że warto stawiać sobie cel i wytrwale dążyć do jego spełnienia’’ - wspomina Aleksandra, uczennica klasy pierwszej.
Udział w CEMS Chance X był bezpłatny, uczestnicy pokrywali jedynie koszty dojazdu do Warszawy. Organizatorzy zapewniali uczniom pełną opiekę od momentu ich przyjazdu do Warszawy, aż do dnia powrotu do domu, nocleg w hostelu, wyżywienie, ubezpieczenie i inne koszty związane z udziałem w projekcie.