strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Zostań wolontariuszem WOŚP!
18 listopada 2016 roku

Zostań wolontariuszem WOŚP!

To będzie już 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, która 15 stycznia zagra także w Ostrowie Wielkopolskim. W 2017 roku na ostrowskie ulice wyruszy niemal 200 wolontariuszy – co zrobić, aby zostać jednym z nich?

Prace nad 25. Finałem WOŚP w Ostrowie z każdym dniem nabierają tempa – jednak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra bez wolontariuszy. Dlatego ostrowski sztab zaprasza wszystkich, którzy 15 stycznia chcą – wraz z identyfikatorem, puszką i serduszkami – wyruszyć na ulice naszego miasta, na spotkanie organizacyjne.

zdjecie

Ostrowski sztab WOŚP spotka się z kandydatami na wolontariuszy w środę, 16 listopada, o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Jak możesz przygotować się do tego spotkania? Już teraz możesz pobrać i wypełnić ankietę, na podstawie której zostaniesz zarejestrowany jako wolontariusz (ankiety w wersji papierowej będą dostępne również podczas spotkania). W tym roku nie musisz martwić się o zdjęcie, które ozdobi twój identyfikator – sztabowi fotografowie zrobią ci je przy oddawaniu wypełnionego formularza. Osoba niepełnoletnia powinna pojawić się na spotkaniu z rodzicem lub prawnym opiekunem.

zdjecie

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które następnie rozliczane są w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Podczas poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 98