strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Oddali hołd bohaterom kampanii wrześniowej
11 września 2017 roku

Oddali hołd bohaterom kampanii wrześniowej

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego oddali hołd bohaterom kampanii wrześniowej 1939 roku w Łęczycy. W uroczystościach 78. rocznicy bitwy nad Bzurą wzięli udział m.in. kombatanci, uczniowie, harcerze z naszego powiatu, a także reprezentacja starostwa.

zdjecie

W minioną sobotę w Łęczycy odbyły się obchody 78. rocznicy bitwy nad Bzurą. W ceremonii upamiętniającej bohaterski opór polskich żołnierzy z hitlerowskimi najeźdźcami w pierwszej wielkiej bitwie II wojny światowej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wojskowi, liczne poczty sztandarowe oraz delegacje szkół, instytucji i zakładów pracy. Kwiaty złożono pod pomnikiem na placu Tadeusza Kościuszki i na pomniku Bohaterów Bitwy nad Bzurą na łęczyckim cmentarzu. Jednym z punktów obchodów była uroczysta msza święta w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

zdjecie

Delegaci z powiatu ostrowskiego uczcili też pamięć żołnierzy ostrowskiego 60 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, który w ciężkich bojach z Niemcami najpierw bronił przeprawy przez Wartę, a później odbił Łęczycę z rąk wroga. Zmagania nad Bzurą okupione zostały ciężkimi stratami.

Dodał(a): Biuro Promocji
Odwiedzin: 127