strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Krzyż Zasługi dla prezesa PTTK
11 września 2017 roku

Krzyż Zasługi dla prezesa PTTK

W dniu 10 września 2017 r. w Antoninie zakończył się 56. Ogólnopolski Rajd Jesień Chopinowska. Podczas finału tej popularnej imprezy turystyczno-krajoznawczej w sposób szczególny podziękowano wieloletniemu prezesowi ostrowskiego PTTK.

„Rajd Chopinowski’’ to jedna z najstarszych i najpopularniejszych imprez tego typu. Co roku przyciąga ona setki uczestników biorących udział na trasach pieszych i rowerowych. Finałem jest spotkanie przed Pałacem Myśliwskim Książąt Radziwiłłów, gdy pałacowa polana zamienia się w wielki plac zabaw i dosłownie tętni życiem. Nie inaczej było w tym roku, a głównymi uczestnikami była młodzież szkolna.

zdjecie

To miejsce i ten czas wybrali członkowie ostrowskiego Oddziału PTTK by symbolicznie podziękować Józefowi Fierkowi, który przez wiele lat kierował organizacją w Ostrowie. W ostatnich wyborach ze względów zdrowotnych zrezygnował z funkcji prezesa, a zastąpił go na tym stanowisku Grzegorz Węgrzynek.

Za swoją działalność J. Fierek odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi.

zdjecie

‘’Jestem zaszczycona, że w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej mogę odznaczyć Pana tym medalem. Dziękuję za wszystkie lata pracy na rzecz turystyki w Powiecie Ostrowskim i Południowej Wielkopolsce, życzę Panu dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności’’ – powiedziała Marlena Maląg wręczając wyróżnienie.

Podziękowania złożył także Starosta Ostrowski.

zdjecie

- ‘’Nie ma chyba godniejszego lepszego miejsca na dzisiejszą uroczystość. Wiem drogi Józefie, jak wiele dla ciebie znaczy Antonin, który odkrywałeś dla tak wielu ludzi, z którym byłeś i jesteś emocjonalnie związany. Dziękując Ci za lata prezesury chciałbym przekazać grafikę przedstawiającą Pałac w Lewkowie. Jesteśmy zdeterminowani, żeby całemu kompleksowi przywrócić dawną świetność i uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie’’ – powiedział Paweł Rajski.

zdjecie

Były prezes nie krył wzruszenia. – ‘’Czuję się tyleż wyróżniony, ile wzruszony. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem i z wszystkimi pozostaję w zażyłych kontaktach’’ – powiedział J. Fierek.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 192