strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Podniebne zakończenie obchodów
20 października 2017 roku

Podniebne zakończenie obchodów

Niecodzienna wyprawa była zwieńczeniem i tak już nader atrakcyjnego programu obchodów 70-lecia szkoły. W ciągu jednego dnia uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym podróżowali różnymi środkami transportu- od samolotu po ruchome schody- i napawali się  widokiem z dwóch najwyżej położonych punktów widokowych w Polsce.

zdjecie

19 października 2017 r. Nikt nie chciałby tak jak uczniowie ZSS mieć pobudkę gdy jest jeszcze nocka głęboka. O piątej rano zbiórka na dworcu. Ciemno, mglisto, uczniowie jeszcze ziewają. Z perspektywą całego dnia w podróży. A może jednak każdy chciałby brać udział w tej podróży? Radość, szok, podziw. Tyle emocji jednego dnia. I co chwilę „Wow!"

zdjecie

Żywiołowo reagowali na każdy nowy przejazd. Do Warszawy śmignęli nowoczesnym pociągiem. Na 30. piętro Pałacu Kultury wwiozła ich szybka winda. Tam czekał na nich Taras Widokowy i panorama Warszawy. Spojrzenie na stolicę z lotu ptaka! Na lotnisko Chopina następny środek transportu- autobus przegubowy. Natomiast jeden z uczniów nie dość, że jechał własnym wózkiem- to jeszcze mógł się napawać przejażdżką (wraz z opiekunem) specjalnym pojazdem do samolotu. Czekały tam też specjalne udogodnienia i podjazdy. Sam samolot to już osobne wrażenia: start- lądowanie- moc silników- emocje sięgały zenitu. Dla wielu pierwszy lot w życiu.

zdjecie

I Wrocław. Autokar zawiózł grupę pod Sky Tower. Tym razem szybkobieżna winda zabrała wszystkich na 49. piętro. Gdzie znaleźli się na oszklonym Tarasie Widokowym, który jest najwyżej położonym punktem na budowli w Polsce. A na nim uczniowie ZSS- prawdziwi miłośnicy fantastycznych widoków.

Dzień się kończył. Jeszcze obowiązkowo McDonald's- i do domu! Tym razem „tylko” autokarem.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 217