strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Towarzystwo Chopinowskie wspomina Jane Stirling
21 listopada 2017 roku

Towarzystwo Chopinowskie wspomina Jane Stirling

Przedstawienie, muzyka i prelekcja wszystko oscylowało wokół życia i twórczości Fryderyka Chopina. Odbyło się kolejne, cyklicznespotkanie w ramach Wtorków Chopinowskich.

W dniu 14 listopada 2017 roku w ramach 123. Wtorku Chopinowskiego członkowie Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim oraz zaproszeni goście zebrali się o godzinie 18.00 w Forum Synagoga, aby spotkać się ponownie z Mistrzem i jego muzyką. Tym razem wieczór był poświęcony Jane Stirling- Szkotce, która w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do zachowania spuścizny po mistrzu oraz wiedzy o jego życiu i twórczości.

zdjecie

Spotkanie rozpoczęło się od mini spektaklu pt. „Wdowa po Chopinie” w reż. Wielisławy Dankiewicz- Czajki do scenariusza Bogny Skrzypczak-Walkowiak. W przedstawieniu jako trzy Damy z XIX stulecia wzięły udział: Barbara Koralewska, Zofia Dobra-Marek i Pani Reżyser. Spektakl został wzbogacony pieśniami Chóru IV LO im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim pod kierownictwem Renaty Pacyny, pieśnią Życzenie w wykonaniu Natalii Świtały z IV LO i koncertem pianisty Macieja Bąka (studenta WPA UAM).

Po przedstawieniu członkini Towarzystwa Chopinowskiego dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak wygłosiła krótki wykład o relacjach Jane Stirling z Fryderykiem Chopinem oraz o jej roli w kultywowaniu pamięci o kompozytorze.

Organizatorzy 123. Wtorku Chopinowskiego to już tradycyjne: Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim, IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim. oraz Ostrowskie Centrum Kultury.

Odwiedzin: 85