strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Termomodernizacja Pawilonu
24 listopada 2017 roku

Termomodernizacja Pawilonu

W miesiącu październiku 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Psarach zakończono ostatni etap prac związanych z Termomodernizacją budynku Pawilonu angielskiego, który aktualnie zamieszkuje 55 pensjonariuszy.

zdjecie

Budynek został  ufundowany w 1974 roku przez Lady Sue Ryder i był swoistym podziękowaniem dla narodu polskiego za udział w bitwie o Anglię polskich lotników w czasie II Wojny Światowej. Łącznie w latach powojennych powstało 17 takich obiektów w Polsce, w tym jeden w Psarach. Powołana do życia po śmierci Lady Sue Ryder Fundacja Jej imienia dba o zachowanie pamięci o Lady Ryder jako o niezwykłej kobiecie, ale dba również o zachowanie i rozwój dziedzictwa materialnego jakim są wybudowane z Jej inicjatywy pawilony. Od wielu lat Fundacja współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Psarach a także wspiera finansowo.

zdjecie

zdjecie

W ostatnich latach w Pawilonie wymienione zostały okna i drzwi zewnętrzne, dobudowano wiatrołap oraz wymieniono i docieplono dach. Ostatnim etapem zaplanowanym od realizacji było docieplenie  ścian zewnętrznych budynku. Inwestycję rozpoczęto w bieżącym roku. Została przeprowadzana przy udziale finansowym Powiatu Ostrowskiego w wysokości 60.000,00 złotych oraz Fundacji Sue Ryder, która przekazała na ten cel darowiznę w wysokości 60.000,00 złotych. Budynek docieplono płytami z wełny mineralnej grubości 15 cm, zyskał on też nowy wygląd dzięki wykonaniu jasnej elewacji.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 143