strona główna | mapa serwisu | kontakt | NPP
Herb Powiatu Ostrowskiego
Pierwszak może być mistrzem
27 listopada 2017 roku

Pierwszak może być mistrzem

W Warszawie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny „I pierwszak może być mistrzem”, którego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego. W konkursie wzięło udział czworo uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs przeznaczony jest dla najmłodszych adeptów gry na instrumencie t.j. wyłącznie dla uczniów szkół muzycznych I stopnia działu 6-letniego wszystkich specjalności, którzy ukończyli pierwszą klasę i uczyli się gry na instrumencie tylko przez rok (dotyczy to również dzieci uczonych metoda Suzuki). Ostrów Wielkopolski reprezentowało czworo uczniów: Agata Gawrońska z klasy skrzypiec Izabeli Garyantasiewicz zdobywając tytuł „Supermistrza”, Wojciech Pietrzak z klasy fortepianu Roberta Adamczaka zdobywając tytuł „Mistrza”, Maja Greber z klasy fortepianu Magdaleny Błoch została nagrodzona również tytułem „Mistrza”, Bartosz Handke z klasy perkusji Bartosza Bindela uzyskując tytuł „Małego Mistrza”.

zdjecie

Zamysłem organizatora jest chęć docenienia wkładu pracy i zaangażowania dzieci na początku edukacji muzycznej, a przez to zachęcenie do dalszej nauki i rozwijanie umiejętności w grze na wybranym instrumencie. Uczestnicy wykonują dwa krótkie utworki o zróżnicowanym charakterze z towarzyszeniem fortepianu, a pianiści solo. Serdecznie gratulujemy młodym artystom!

zdjecie

Konkurs odbywał się w dniach 11-12 listopada 2017 r.  

Odwiedzin: 124